29 Mayıs 2024

Kevin Durant ve Damian Lillard Haftanın Oyuncuları

NBA‘de dördüncü hafta geride kalırken Kevin Durant ve Damian Lillard konferanslarında haftanın oyuncusu seçildi. Kevin Durant ve Damian Lillard takımlarının bu hafta çıktığı 7 maçtan altısını kazanmasında başrolü oynayarak bu ödülün sahibi oldular.

İki sezon önce Golden State Warriors’dan ayrılarak Brooklyn Nets‘e sing&trade ile takas olan Kevin Durant, bir sezonu aşil sakatlığından dolayı kaçırdıktan sonra bu sezon parkelere dönüş yapmıştı. Takımı Brooklyn Nets’in Denver Nuggets, New York Knicks ve Orlando Magic’i yenerek kayıpsız geçtiği haftada yıldız oyuncu %61.3 saha içi isabeti ve %60 üçlük yüzdesiyle haftayı 34.0 sayı, 5.3 ribaunt ve 8.0 asist ve 1.3 blok ortalamalarıyla tamamladı. Bu performansıyla haftanın oyuncu seçilen Kevin Durant, takımın bir diğer yıldızı Kyrie Irving’in yokluğunu aratmadı. Son maçında yeni takım arkadaşı James Harden ile birlikte Orlando Magic potasına 26/16’da saha içi isabetiyle 42 sayı bırakan yıldız oyuncunun performansında kesitler…

Batı konferansında Damian Lillard ise NBA’de geçtiğimiz hafta takımının çıktığı dört maçtan üçünü kazanmasını sağlayarak haftanın oyuncusu seçildi. Bu periyotta Portland Trail Blazers Toronto Raptors, Sacramento Kings ve Atlanta Hawks’ı yenerken, Indiana Pacers’e mağlup oldu. Lillard dört maçlık periyotta %46.2 saha içi isabetiyle 30.3 sayı, 5.3 ribaunt, 7.3 asist ve 1.3 top çalmayla mücadele etti. Takımı Blazers’ın Atlanta Hawks ile oynadığı son maçta C.J. McCollum’un sakatlığında 23/10 saha içi isabetiyle 36 sayı, 7 ribaunt ve 7 asist üreterek takımını galibiyete taşıyan all-star yıldız Sacramento Kings karşısındaysa 40 sayı ve 13 asistle takımını galibiyete taşımayı başardı. İşte Damian Lillard’ın geçtiğimiz haftaki performansından kesitler: