Kawhi Leonard’ın Parkeye Dönüş Tarihi Belirsiz

Posted by

Geçen sezon NBA play-off konferans yarı final serisi dördüncü maçında yan çapraz bağlarından sakatlanarak sezonu noktalayan Los Angeles Clippers’ın yıldızı Kawhi Leonard’ın parkeye dönüş tarihi belirsizliğini koruyor.

Yaşadığı sakatlık sonrası önemli bir rehabilitasyon süreci geçiren all-star oyuncunun yaklaşmakta olan 2021-22 sezonu öncesi dönüş tarihindeki belirsizlik can sıkıyor.

Leonard, 13 Temmuz’da sağ ön ön çapraz bağındaki kısmi yırtılmayı onarmak için ameliyat oldu ve uzun bir süre sahalardan uzak kalması bekleniyor. Takımın basketbol operasyonlarından sorumlu başkanı Lawrence Frank, Leonard’ın bu sezon oynamasını bekleyip beklemediği sorulduğunda, bunun ihtimal dışı olmadığını belirtti.

Lawrence Frank, Kawhi Leonard’ın sakatlığıyla ilgili olarak oyuncunun rehabilitasyon sürecini tamamlamasını bekleyeceklerini dile getirerek şunları söyledi:

“Sanırım bu noktada, yan çapraz bağ sakatlığıyla uğraştığınız zaman, iyileşme süresini kimse bilmiyor. Harika bir sağlık ekibiyle çalışıyor ve rehabilitasyon için detaylı bir planı var. Biz de vücudunun ve doktorların bize doğru zamanı söylemesini bekleyeceğiz.”

Eurohoops

Kawhi Leonard, geçtiğimiz sezon Utah Jazz karşısında oynanan konferans yarı final serisinin dördüncü maçının dördüncü çeyreğinde dizinden sakatlanarak sezonu kapatmıştı. Yıldız oyuncunun yokluğunda Los Angeles Clippers, tarihinde ilk kez konferans finallerine yükselmesine karşın Phoenix Suns’a 4-2 elenmişti.