25 Mart 2023

Jae Crowder Phoenix Suns ile Yol Ayrımında

Phoenix Suns’ın deneyimli kanat oyuncusu Jae Crowder, The Athletic’ten Shams Charania’nın raporuna göre, bu hafta başlayan sezon öncesi hazırlık kampında takas görüşmeleri yürüteceği için yer almayacak.

32 yaşındaki NBA veteranı 2019-20 sezonunda Miami Heat ile NBA finallerinde boy gösterdikten sonra yaz döneminde Phoenix Suns ile 3 yıl 30 milyon dolar karşılığında anlaşma sağlamıştı. Suns’da geçirdiği ilk sezonda NBA finallerinde boy gösteren Crowder, geçtiğimiz iki sezonda takımıyla 127 normal sezon maçına çıkmıştı. Crowder, üç yıllık kontratının son senesine giriyor.

Çift yönlü kanat oyuncusunun NBA çevrelerinde çıkan haberlerde takımdan ayrılmak istediği daha önce dile getirilmiş. Crowder’in en büyük talibi ise 2019-20 sezonunda formasını giydiği ve yaz döneminde kadrosunda P.J. Tucker gibi önemli bir parçayı kaybeden Miami Heat.

Öte yandan Phoenix Suns, geçtiğimiz gün Fransız Milli Takımı ile EuroBasket’te gümüş madalya kazanan serbest oyuncu Timothe Luwawu-Cabarrot’yu kadrosuna katarak kanat rotasyonunu güçlendirdi.