18 Nisan 2024

Ja Morant; Oklahoma City Thunder Maçında Oyundan İhraç Edilmesi Hakkında Konuştu

Memphis Grizzlies’in yedi maçlık galibiyet serisi dün gece Oklahoma City Thunder karşısında son buldu.

Karşılaşmaya hücumda oldukça tutuk başlayan ve bir ara rakibi karşısında 24 sayı farkla geriye düşen Memphis Grizzlies’da takımın All-Star gardı Ja Morant maç esnasında taraftarla girdiği diyalog sonucu aldığı iki teknik faulle oyundan ihraç edildi.

Tüm sahneyi daha gerçeküstü hale getirense yıldız gardın, oyundan atıldığında saha kenarında oturan taraftarla girdiği diyalogdu. Morant, oyundan çıkarken saha kenarındaki taraftarlara tepkisini yaptığı işaretle dile getirdi.

Oyuncunun taraftarlarla olan sohbeti ise soyunma odasından devam etti.  Morant’ın etkileşimde bulunduğu hayranların cep telefonu taşıyan babasını aradığı bildirildi. Morant, oyundan ihraç edildikten sonra hayranlarla Facetime’da konuştuğunu ve kendisini destekledikleri için onlara teşekkür etmek istediğini doğruladı.

22 yaşındaki yıldız gard, karşılaşmanın ardından yaptığı açıklamada konuyla ilgili şu ifadeleri kullandı:

“Bize destek olmaya geldiler. Maçtan sonra ceza almak umurumda değil. Benim açımdan yapılan davranışın tutarlı olmadığını hissediyorum.”

nba.com

Morant, ilk yarının sonunda aldığı teknik faullerinin hiçbirinin doğrudan yetkililere söylediği herhangi kötü sözün sonucu olmadığını belirtse de 22 yaşındaki yıldız, bu sezon 1 aralıkta takımı Grizzlies’ın 76ers’ı yendiği mücadelede oyundan ihraç edilmiş ve hakemlere yönelik küfür içeren sözleri nedeniyle NBA yönetimi tarafından 35 bin dolar para cezası almıştı.