20 Haziran 2024

Igor Kokoskov: “Khimki Tehlikeli Bir Rakip”

Turkish Airlines Euroleague’in yedinci haftasında evinde Khimki ile karşılaşacak Fenerbahçe Beko’da baş antrenör Igor Kokoskov ve kaptan Melih Mahmutoğlu kulübün resmi sitesine açıklamalarda bulundu.

Khimki Moskova’nın zorlu bir rakip olduğunu belirten koç Igor Kokoskov rakiplerinin şu anda sıralamada bulundukları konuma aldanmamaları gerektiğini belirtti. Kokoskov karşılaşmayla ilgili olarak şu ifadeleri kullandı:

“Rakibimiz sezon başında yaşadığı sakatlık sorunlarından kurtuldu. Şu anda tam kadrolar ve son oynadıkları Euroleague maçında Kızılyıldız karşısında iyi bir performans ortaya koydular. Şu anda sıralamada bulundukları yer ve altı maç sonunda aldıkları galibiyet sayısı aldatıcı. Her pozisyonda çok tecrübeli isimlere sahipler. Bizim için son derece önemli bir maç olacak. Evimizde bu maçı kazanmak istiyoruz. Play-off hedefimize ulaşmak için evimizdeki maçları kazanmamız gerektiğini biliyoruz.”

Fenerbahçe.org

Evimizde Hata Yapmak İstemiyoruz

Fenerbahçe Beko’nun kaptanı Melih Mahmutoğlu ise Khimki’nin güçlü bir rakip olduğunu belirterek karşılaşmayla ilgili olarak şu ifadeleri kullandı:

“Ülke ve camia olarak çok sayıda olumsuz haber aldığımız bir haftayı geride bıraktık. Basketbol konuşmanın zor olduğu bir dönemden geçiyoruz. Bu ortamda yarın kritik bir maça çıkacağız. Khimki Moskova son derece tecrübeli oyunculardan kurulu güçlü bir rakip. Sezonun geride kalan bölümünde eksiklerinden dolayı istedikleri sonuçları alamadılar. Sıralamada istedikleri konumda değiller. Bu anlamda bizi çok zorlu bir karşılaşma bekliyor. Geçtiğimiz hafta Israil deplasmanında Maccabi karşısında önemli bir galibiyet aldık. Bu maçın değer kazanması için Khimki karşısında kazanmamız gerekiyor. Önümüzde zorlu bir deplasman serisi var ve bu süreçte iç sahada hata yapmak istemiyoruz.”

Fenrebahçe.org

Fenerbahçe Beko Turkish Airlines Euroelague’de geride kalan altı haftada 3 galibiyet 3 mağlubiyetle altıncı sırada yer alıyor. Sarı lacivertliler bu sezon Euroelague’de evinde oynadığı üç karşılaşmada sadece Kızıl Yıldız’ı yenerken CSKA Moskova ve Bayern Munich’e mağlup oldu.

Fenerbahçe Beko Khimki Moskova maçı yarın 20:45’te Ülker Spor ve Etkinlik Salonu’nda oynanacak.  İki takım arasında Euroleague arenasında oynanan 12 maçta sarı lacivertlilerin Rus temsilcisine karşı 8 galibiyeti bulunuyor.