23 Mart 2023

İDDİA: Real Madrid, Koç Scariolo’nun Tekrar Takımı Çalıştırmasını İstiyor!

Real Madrid, geçtiğimiz haftasonu Badalona’da düzenlenen İspanya Kupası’na yarı finalde Unicaja Malaga’ya 82-93 gibi farklı bir skorla yenilerek erken veda etmişti.

Turkish Airlines Euroleague ekibinde zaten koç Mateo’nun durumu bir çok kesim tarafından sorgulanmaya başlamıştı ve bu mağlubiyetle beraber sesler yükselmeye, artmaya başladı.

Bu gelişmelerin ardından geçtiğimiz günlerde İtalya kaynaklı Il Corriere dello Sport’da da bir haber yayınlandı. İddiaya göre Real Madrid yönetimi yazın koç Mateo ile yollarını ayırmayı ve hali hazırda Virtus Bologna‘nın başında olan Sergio Scariolo‘yu göreve getirmeyi değerlendiriyor.

Her ne kadar haberde İspanyol devinin İtalyan koçu takımın başına getirmek için şartları zorlayacağı belirtilse de önlerinde birçok engel var… Önceki Scariolo’nun Bolona ile sözleşmesi 2024 yazına kadar geçerli ki aynı zamanda İspanya Milli Takımı’nı da çalıştırıyor ve İspanya Liga Endesa kurallarına göre ligde yer alan kulüplerin koçları aynı zamanda milli takım çalıştıramoıyorlar!

2 sezondur Virtus Bologna’nın başında olan koç Scariolo, hatırlayacağınız üzere daha önce 1999-2002 yılları arasında yine Real Madrid’in koçluğunu yapmıştı.