25 Şubat 2024

İDDİA: Real Madrid Bütçesinde Kesintiye Gidiyor

Geçen sezon Turkish Airlines EuroLeague finalinde Anadolu Efes’e kaybeden, İspanya Liga Endesa’da ise ezeli rakibi Barcelona’yı yenerek bir yıl aradan sonra yeniden şampiyon olan Real Madrid, yaz döneminde kadrosuna eski oyuncusu Sergio Rodriguez yanı sıra Mario Hezonja ve Liga Endesa’nın MVP’si Dzanan Musa’yı katarak önümüzdeki sezon için iddialı bir kadro kurmuştu.

Ancak, bugün 2playbook sitesinde çıkan habere göre Real Madrid, geçen sezonki bütçesini aştığı için bu yılki maaş bütçesini %22 oranında azaltmaya hazırlanıyor. İlgili habere göre, İspanyol devi geçtiğimiz sezon 33 milyon dolar zarar etti.

2021-22 sezonunda eflatun beyazlı ekibin bütçesi yaklaşık 41 milyon dolardı. Eğer %22’lik kesinti gerçekleşirse; bu sezon Real Madrid’in bütçesi 33 milyon dolar civarında olacak.

İspanyol devinin önümüzdeki sezon gelirinin 18 milyon dolar olması beklenirken; toplam zararının 23 milyon doların üzerinde olması bekleniyor.

Yeni sezon hazırlıklarını sürdüren Real Madrid, İspanya Süper Kupası yarı finalinde 24 eylül cumartesi günü Real Betis ile karşılaşarak sezonu açacak. Eflatun beyazlılar bu maçı kazanması halinde finalde Barcelona Joventut Badalona maçının galibiyle karşı karşıya gelecek.