23 Mart 2023

İDDİA: Lakers Terry Rozier’i Kadrosuna Katmak İstiyor

2022-23 NBA sezonuna art arda aldığı üç yenilgiyle kötü bir başlangıç yapan Los Angeles Lakers, hedef olarak Charlotte Hornets’ın gardı Terry Rozier’i gözüne kestirdi.

The Athletic’ten Shams Charania’nın raporuna göre Lakers, Rozier’i kadrosunda katmak için Russell Westbrook’un takasta kullanmak istiyor.

Adı takas dedikodularında sıkça geçen ve sezona oldukça kötü bir başlangıç yapan Westbrook üç maç sonunda %28 saha içi isabetiyle 10.3 sayı, 6.7 ribaunt ve 4.3 asist ortalamaları yakaladı.

Lakers ise ilk üç maçını kaybederken, yayın gerisinden %21.2 ile hücum ederek lig tarihinin en kötü şut performanslarından birini sergiledi.

28 yaşındaki Terry Rozier, Charlotte Hornets ile bu sezon görev aldığı iki maçta 23.5 sayı, 8.5 asist ve 7.0 ribaunt ortalamaları yakaladı. Takımının oynadığı son Hawks maçını bileğindeki sakatlıktan ötürü kaçıran deneyimli gard Boston Celtics tarafından 2015 NBA draftinde 15. sıradan seçilmişti.  

Ligin iyi arka alan savunmacıları arasında yer alan Terry Rozier, Darvin Ham’in Lakers’e oynatmak istediği topa baskı yapan düzende iş yapabilecek bir oyun tarzına sahip. Fakat Hornets sezona yıldız oyuncusu LaMelo Ball’dan yoksun olmasına karşın beklentilerin üstünde bir başlangıç yaptı ve üç maç sonunda iki galibiyet aldı. Bu yüzden Rozier’i henüz takas etmek istemeyebilirler.