İDDİA: Domantas Sabonis Sacramento Kings’in Hedefinde

Posted by

Sacramento Kings, NBA takımlarından Indiana Pacers’ın Litvanyalı yıldızı Domantas Sabonis’i gözüne kestirdi.

Sacramento Bee’ye göre, Kings daha önce takas görüşmelerinde kullanmadığı takımın yıldız gardı De’Aaron Fox’u Domantas Sabonis için takımdan gönderebilir.

Geçtiğimiz yıllarda De’Aaron Fox’un ismi birçok takasta geçmesine rağmen Sacramento Kings genç yıldızı anlaşmalara dahil etmek konusunda isteksizdi. Fakat görünen o ki, Kings De’Aaron Fox’un etrafında kurulan çekirdekle bu sezon istediği noktaya ulaşamadı ve yıldız ismi takımdan göndermeye sıcak bakıyor.

Geçtiğimiz günlerde De’Aaron Fox basına yansıyan demecinde birçok oyuncunun takas görüşmelerine dahil olduğunu belirtmişti. 24 yaşındaki yıldız oyun kurucu bu sezon şu ana kadar süre aldığı karşılaşmalarda 20.9 sayı, 5.1 asist ve 3.7 ribaunt ortalamaları yakaladı. Takımı Sacramento Kings ise 47 maç sonunda 18 galibiyetle batıda play-in potasından 1.5 galibiyet uzaklıkta on birinci sırada yer alıyor.

Indiana Pacers ise bu sezon şu ana kadar sergilediği performansla hayal kırıklığı yarattı. Takım 45 maç sonunda 16 galibiyetle doğuda play-in yarışının 6.5 galibiyet gerisinde on üçüncü sırada yer alıyor. 25 yaşındaki Domantas Sabonis ise bu sezon 19.0 sayı, 11.9 ribaunt ve 4.9 asist ortalamalarıyla oynuyor.