19 Ağustos 2022

İDDİA: Detroit Pistons, Marvin Bagley III ile Kontrat Yenilemek İstiyor

Marvin Bagley III, sezon ortasında Sacramento Kings’den ayrılarak Detroit Pistons’ın yolunu tuttu. 23 yaşındaki genç uzun Pistons’da Cade Cunningham ile iyi bir uyum yakalayarak takımıyla çıktığı 18 maçta 14.6 sayı ve 6.8 ribaunt ortalamaları yakaladı ve düşüşteki kariyerini yeniden ayağa kaldırmayı başardı.

Sezon sonunda serbest kalacak ve free-agent piyasasını test edecek olan Marvin Bagley için The Athletic’ten James Edwards bir iddia ortaya attı. Edwards’ın haberine göre, Detroit Pistons 23 yaşındaki uzunu üç yıllık yeni bir anlaşmayla kadrosunda tutmak istiyor. Sözleşmenin son yılının oyuncu opsiyonlu olması bekleniyor.

2018 NBA draftinde ikinci sıradan Sacramento Kings tarafından seçilen Marvin Bagley ilk sezonunda oldukça iyi performans sergilemesine karşın daha sonra yaşadığı sakatlıklar ve kulüp yönetimiyle yaşadığı sorunlar nedeniyle gözden düşmüştü. Takas döneminde Domantas Sabonis’in Kings’e katılmasının ardından Sacramento onu Trey Lyles ve Josh Jackson karşılığında Pistons’a yollamıştı.

Detroit Pistons, 2021-22 NBA sezonunu doğu konferansında on dördüncü sırada noktalamasına karşın All-Star arasından sonra Cade Cunningham’ın artan verimi ve Marvin Bagley III ile yakaladıkları uyumla beraber daha verimli basketbol oynamaya başlamıştı. Bagley’nin takıma katılmasının ardında ligin son iki ayında çıktıkları 24 maçta 10 galibiyet çıkarmayı başardılar.