12 Ağustos 2022

Doc Rivers Philadelphia 76ers’ın Hücumda Yaşadığı Sıkıntılar Hakkında Konuştu

NBA playoff ilk turunda Toronto Raptors’a karşı ilk üç maçı kazanmasına rağmen seride son iki maçı kaybeden Philadelphia 76ers’da işler yolunda gitmiyor.

NBA tarihinde şu ana kadar hiçbir takım 3-0 öne geçip seri kaybetmedi. Fakat 76ers’ın koçu Doc Rivers’ın kariyerinde daha önce Los Angeles Clippers ve Orlando Magic’i çalıştırdığı dönemlerde 3-1’den üç kez seri kaybettiği de ayrı bir gerçek.

Toronto Raptors ile bu gece oynanacak serinin altıncı maçı öncesi Sixers’ın koçu basına açıklamalarda bulundu.

Özellikle son iki maçta hücumda etkisiz kalmalarına değinen Rivers Tyrese Maxey ve James Harden’ın etkisiz kalmasına ilişkin şunları söyledi:

“Rakibe kredi vermeliyiz. İki adamı da oldukça iyi savunduklarını sanıyordum. James Harden’in konfor alanında daha rahat hareket etmesini sağlamalıyız. Tyrese Maxey’e topu daha çok eline alması gerektiğini söyleyip duruyorum. Geçiş hücumlarında topu yeterince alamıyor ve bu bize bağlı. Bunu yapmaya mecburuz.”

Philadelphia 76ers serinin ilk üç maçında Toronto Raptors karşısında 115.6 sayı ortalaması yakalamasına rağmen kaybedilen iki maçta sadece 95 sayı ortalamasıyla oynadı. Bunda Toronto Raptors koçu Nick Nurse’un dört uzunla parkede daha çok kalması başrolü oynarken ilk üç maçın aksine James Harden’a ikili sıkıştırma getirmekten vazgeçmesi önemliydi.