18 Ağustos 2022

İDDİA: Bradley Beal Washington Wizards ile Uzatıyor

NBA serbest oyuncu pazarının en gözde isimlerinden Washington Wizards‘ın gardı Bradley Beal, kontratında yer alan oyuncu opsiyonunu kullanmayıp takımıyla 5 yıl 248 milyon dolarlık yeni kontrat imzalamak üzere.

ESPN’de yer alan habere göre, Beal’in gelecek sezon için 36.4 milyon dolarlık oyuncu opsiyonundan vazgeçmesinin ve Wizards ile beş yıllık maksimum sözleşme imzalaması bekleniyor. Beal için maksimum anlaşmanın 248 milyon dolar civarında olduğu tahmin ediliyor, ancak nihai rakam NBA 2022-23 kampanyası için maaş sınırını belirlediğinde belirlenecek.

10 yıldır Washington Wizards formasını terleten Beal, takımıyla yeni kontrat imzalaması halinde başlangıç ​olarak maaş sınırının %35’ini almaya hak kazanacak. Bu durumda yıldız oyuncu, gelecek sezon başına ortalama 42.7 milyon dolar kazanacak.

Son birkaç sezondaki takas söylentilerinde adı sıkça geçen Beal, yolun her adımında Washington’da kalmayı seçti. Oldukça kötü geçen 2021-22 sezonunda Bradley Beal sakatlığı nedeniyle 42 maç kaçırdı.

Wizards, 2017’den beri play-offların ilk turundan çıkamadı. Beal, NBA kariyerinde hiçbir zaman ikinci turu geçemedi. Tecrübeli gard, daha önce basına verdiği demeçte kariyerine kazanmaya odaklı bir takımda devam etmek istediğini dile getirmişti.

Washington geçen sezon dört yıl içinde üçüncü kez play-off dışında kalırken, 2022-23’te bir toparlanma umudu var. Wizards’ın için sezon ortası Kristaps Porzingis’in takıma katılması ve takım bu sezonki draftte ilk turda gelecek vaat eden genç guard Johnny Davis’i seçmesi önümüzdeki sezonki şansını arttırabilir. Bunu Kentavious Caldwell-Pope ve Kyle Kuzma gibi tecrübeli isimlerle birleştirirseniz, doğu konferansında önümüzdeki sezon play-off kovalayan bir Wizards görebiliriz.