26 Mayıs 2024
Shane Larkin

Hidayet Türkoğlu Larkin Transferi Hakkında Önemli Açıklamalarda Bulundu

Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu, Shane Larkin transferi hakkında konuştu.

Shane Larkin’in A Milli Basketbol Takımı’nda oynaması, son dönemlerin en önemli konularından biri oldu. Herkes tarafından merak edilen açıklamayı ise Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu yaptı. Böylesine değerli bir oyuncuyu takımda görmeyi hem kendisinin hem de teknik ekibin istediğini belirten Türkoğlu aldığı sorular üzerine “Kendisiyle görüştükten sonra net şekilde konuşmak daha doğru olur” ifadelerini kullandı.

Shane Larkin Herkesin Takımda Görmek İsteyeceği Biri

Hidayet Türkoğlu, hafta sonu yapılması planlanan All Star organizasyonuna dair de görüşlerini ekledi ve özellikle All Star sürecinde yalnız bırakmadıkları için de Ergin hoca, Ufuk hoca ve beraberinde tüm sporculara ve organizasyon için bilet alan herkese teşekkür ettiğini belirtti.
Kendisine yöneltilen sorulardan en önemlisi ve merak edileni ise Shane Larkin ile ilgili transfer oldu. Milli Basketbol Takımı’nda forma giyip giymeyeceği konusunda merakları üzerine toplayan bu konu ile ilgili Türkoğlu, yakın zamanda Larkin’in menajeri ile görüşüldüğünü, kendisi ile de Perşembe günü görüşmenin gerçekleşeceğini ekledi. Oyuncunun çok yoğun olduğunun da özellikle altını çizerek “Maçlardan önce motivasyonunu bozmamak istiyoruz. Kendisiyle temasımız olduktan sonra net açıklama yapmak daha doğru olur” dedi. Hidayet Türkoğlu yapmış olduğu açıklamada Larkin’in Avrupa’da en başarılı oyuncu olduğunu da ayrıca belirtti.