25 Mart 2023

Gaziantep, Liderliği Garantilemek İçin Den Bosch Karşısına Çıkıyor

FIBA Europe Cup 2. etap K grubu 5. maçında temsilcimiz Gaziantep, Hollanda ekibi Den Bosch‘u konuk ediyor.

1 Şubat Çarşamba günü saat 19:00’da başlayacak karşılaşmayı basketbolseverler FIBA’nın resmi YouTube kanalından canlı olarak izleyebilecekler.

Temsilcimiz çıktığı 4 maçın tamamını kazandı ve çeyrek final biletini zaten garantiledi. Bu maçı da kazanması durumunda grup liderliğini garantileyecek ve çeyrek final eşleşmesinde diğer grupların ikincilerinden biriyle kapışacak ve saha avantajına sahip olacak. Koç Açık’ın öğrencileri son olarak deplasmanda Kalev’i 70-92 gibi farklı bir skorla geçmişler, ardından da BSL’de bu sahada konuk ettikleri denk rakiplerinden Bahçeşehir Koleji’nı 69-60 ile yenmişlerdi. O maçta Egbunu 22 sayı, 14 ribaund ile yıldızlaşırken, Miller-McIntrye 14 sayı, 7 ribaund, 7 asist ve Hammonds 11 sayı, 3 ribaund ile öne çıkan diğer isimler olmuşlardı.

Hollanda ekibi ise 4 maçtan sadece 1 galibiyet çıkarabildi. Liderlik şansları yok ve ikincilik şanslarını son maça taşıyabilmeleri için de hem bu maçı kazanmaları hem de Merlins’in Kalev’e yenilmesi gerekiyor. Geçen hafta konuk ettikleri Merlins’e direnseler de 97-102 ile kaybetmişlerdi. Sonrasında yerel ligde konuk ettikleri zayıf rakipleri BAL Weert’i ise 99-50 gibi farklı bir skorla geçerek moral depoladılar. O maçta Kohs 19 sayı, 6 ribaund, Vecvagars 14 sayı, 3 ribaund, 3 asist, Helfrich 13 sayı, 6 ribaund ve Ndow 12 sayı, 4 ribaund, 4 asist ile öne çıkan isimler olmuşlardı.

İki takım gruptaki ilk maçta Hollanda’da karşı karşıya gelmişler, temsilcimiz kalite farkını orada da ortaya koyarak sahadan 63-82’lik skorla rahat bir şekilde ayrılmıştı.