16 Nisan 2024

Fenerbahçe’de Yerli Rotasyonunda İki Sakatlık Haberi var

Turkish Airlines Euroleague ve Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi‘nin iddialı takımlarından Fenerbahçe Beko, yerli rotasyonundaki iki ismin sakatlığı hakkında açıklamalarda bulundu.

Fenerbahçe Beko‘dan yapılan açıklamada Tarık Biberovic‘in 6 hafta, İsmet Akpınar‘ın ise 3 hafta formasından uzak kalacağı belirtildi.

21 yaşında olan Biberovic bu sezon şimdiye kadar BSL’de 7 maçta ortalama 8.9 dakika süre bulup 1.9 sayı, 1.7 ribaund ile katkı vermişti. Kulüpten onun hakkında yapılan açıklama şu şekildeydi:

Fenerbahçe Beko oyuncusu Tarık Biberovic, takım idmanımız esnasında sakatlanmış ve sporcumuzun sağ bacak hamstring kasında yırtık saptanmıştır.

Tedavisine başlanan oyuncumuzun sahalara dönüş süresinin altı hafta olması öngörülmektedir.

Fenerbahçe SK

27 yaşında olan İsmet ise bu sezon şuana kadar BSL’de 10 maçta ortalama 12.0 dakika süre bulurken 5.7 sayı, 1.6 asist ve Euroleague’de ise 5 maçta ortalama 7.0 dakika sahada kalırken 3.2 sayı ile katkı vermişti. Onun hakkında yapılan açıklamada ise şu ifadelere yer verildi:

Fenerbahçe Beko oyuncusu İsmet Akpınar, takımımızın 7 Ocak Cumartesi günü Darüşşafaka ile oynadığı Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi karşılaşmasında sakatlanmış ve sporcumuzun sağ ayak bileği dış bağlarında burkulmaya bağlı yaralanma oluşmuştur.

Tedavisine başlanan oyuncumuzun sahalara dönüş süresinin üç hafta olması öngörülmektedir.

Fenerbahçe SK