26 Şubat 2024

Koç Alimpijevic, Fenerbahçe Zaferini Değerlendirdi

Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi 10. hafta programında sahnelenen derbi maçında Beşiktaş Emlakjet, kapalı gişe olan Sinan Erdem’de konuk ettiği Fenerbahçe Beko‘yu 68-64’lük skorla geçti. 

Karşılaşmanın ardından siyah beyazlıların Sırp koçu Dusan Alimpijevic açıklamalarda bulundu:

Takımla gurur duyuyorum. 2 gün önce Real Madrid‘i yenmiş bir EuroLeague takımını mağlup etmek bizim için çok önemli. Çok büyük bir anlamı var. Şunu söylemem gerekiyor, taraftarımla gurur duyuyorum. Bana en son 10-12 sene önce Sinan Erdem’i doldurduğumuzu söylediler ve yıllar sonra bunun olmasından dolayı minnet duyuyorum. Onlara teşekkür ediyorum. İnanılmaz bir atmosfer vardı. Bu tip başarılar taraftarımız olmadan olmaz. Ben taraftarın buraya gelmesini hep rica ediyorum. Bu takımın nasıl savaştığını görüyorsunuz.

Ben yerli, yabancı oyuncu ayrımı yapmıyorum. Bunu da biliyorsunuz. Ben hak edeni oynatıyorum. Yerli oyuncularla oynamayı da çok seviyorum. Gelecek için iyi oyuncularımız var. Genç oyuncular büyük takımlara karşı oynadığımız maçlarda bize yardımcı oluyorlar. Bütün maçlarda oynatıyoruz. Sadece Beşiktaş için değil, Türk milli takımı için de bu ülkenin geleceği için de çok önemli.

beIN Sport