19 Haziran 2024
Fenerbahçe Beko

Fenerbahçe Beko Westerman’la Gülüyor

 

Fenerbahçe Beko sezon başında Litvanya ekibi Zalgiris Kaunas’tan kadrosuna dâhil ettiği Fransız oyuncu   Westermann’ın, son haftalardaki yükselen performansı ve takıma olan olumlu katkıları ile mutlu oldu. Ayrıca oyun kurucunun son zamanlarda oldukça yükselen bu form grafiği başta teknik ekibin ve bütün taraftarların da yüzlerini güldürüyor. Oyuncunun morali ve motivasyonu da bu başarılı oyunu ile giderek çok daha yüksek noktalara çıkıyor. Geldiği ilk zamanlarda düşük performans sergilemesi sonucu bazı kesimler tarafından eleştirilen oyuncu, kendi değerini de ortaya koymaya başladı.

Fransız oyuncu oynanan en son maç olan Baskonia Vitoria Gasteiz karşılaşmasında ise oldukça ilginç bir istatistiğe imza attı. Oyun kurucu bugüne kadar sarı lacivertli forma ile çıktığı tüm maçlarda attığı toplam 19 sayıyı, oynanan bu karşılaşma da 21 sayı atarak tek maçta geçmiş oldu. Genel anlamda oyun içinde de çok etkili olan Westermann böylece eşine zor rastlanır bir istatistiğe de imza atmış oldu.

Fenerbahçe Beko Kazandı Westermann Rekor Kırdı

Fenerbahçe Beko Baskonia Vitoria Gasteiz karşısında maçı kazanırken, Westermann da kendi kişisel rekorlarını kırdı. Maç boyunca attığı toplam 21 sayı ile Euroleague’de en çok sayı attığı maçı oynadı. Ayrıca en çok üç sayı isabeti bulduğu mücadeleyi de oynamış oldu. Avrupa maçlarıyla birlikte Türkiye liginde de oldukça iyi bir performans sergileyen sporcu, alınan galibiyetlerde etkin rol oynadı.

Diğer haberler için.