26 Mayıs 2024
Euroleague

Euroleague’de Hangi Takımlar Sezona Seyircili Başlayacak?

Pandemi sürecinde taraftarların, oyuncuların, teknik ekiplerin ve tüm maç görevlililerini korumak adına Turkish Airlines Euroleague ve 7DAYS EuroCup organizasyonları 2020-21 sezonuna bazı seyirci kısıtlamaları ile başlamak zorunda kalacaklar.

Elbette bu kısıtlamalar takımların ulusal ve-veya yerli yönetimlerin kararlarına bağlı olarak takımlar tarafından uygulanacak.

Euroleague’de sezona başlayacak 18 takımın 11 tanesi taraftar desteğinden yoksun olacaklar; İspanyol ekipleri (FC Barcelona, Real Madrid, TD Systems Baskonia), Alman ekipleri (Alba Berlin ve FC Bayern Munich), Yunan ekipleri (Olympiakos ve Panathinaikos), Maccabi Tel Aviv, Kızıl Yıldız ve temsilcilerimiz Anadolu Efes ile Fenerbahçe Beko.

Kalan 7 takım ise taraftarlarını belirli kısıtlamalara göre salona alabilecekler. 400 – 7.500 arasında değişen rakamlarda ülkelerin kısıtlamalarına ve salonların durumuna göre Olimpia Milano, CSKA Moskova, Khimki Moskova, ASVEL, Valencia Basket, Zalgiris Kaunas ve Zenit taraftar desteğini arkalarında hissedebilecekler.