29 Mart 2023

Euroleague 27. Hafta: Maccabi Tel Aviv – Fenerbahçe Önizleme

Euroleague 27. Hafta mücadelesinde ilk 4 savaşı veren Fenerbahçe Beko, Play Off için mücadele eden Maccabi Tel Aviv’e konuk olacak.

Euroleague normal sezonunda hem ilk 4, hem de Play Off yarışı tüm hızıyla devam ediyor. Takımlar, maksimumlarını vererek sezonun kalan bölümünde hata yapmamak ve rakiplerinin hata yapmasını beklemek üzere harekete geçtiler. Zira Maccabi Tel Aviv de Fenerbahçe Beko da, bu bağlamda çok kritik bir maça çıkacaklar. İki ekibin de kendince hedefleri doğrultusunda mağlubiyete tahammülleri bulunmuyor. Fenerbahçe Beko, bir maç eksiği ile şu anda ligin 4’ncü sırasında yer alıyor. Maccabi Tel Aviv ise, 9’ncu sırada kendine yer buldu.

Maccabi İlk 8’e Girmek İstiyor

Normal sezonun bitimine 8 hafta kala, takımlar arasındaki mücadelelerin zorluğu da arttı. Maccabi Tel Aviv, evinde müthiş bir performans sergilediği normal sezonda deplasmanlarda tam tersi bir istikrar çizdi. Bu nedenle de 26 maç sonunda 13 galibiyet ve 13 mağlubiyet yaşadılar. Deplasman karnesi kabus gibi olan Maccabi’nin iç saha performansı, İsrail ekibinin Play Off yarışında tuttu. Şu ana kadar içerde oynadıkları 12 mücadelenin 10’unu kazanan Maccabi Tel Aviv, Fenerbahçe karşısında da ateşli taraftarından destek alacak. Oynadıkları son 10 mücadeleden yalnızca 4 galibiyet çıkarmış olsalar da iç saha performansı İsrail ekibini tehlikeli kılıyor. Taraftarlarının da desteği ile Fenerbahçe Beko’yu mağlup ederek, ilk 8’e girmek isteyecekler.

Fenerbahçe İlk 4’ten Kopmak İstemeyecek

Euroleague normal sezonunda 1 maç eksiği ile 4’ncü sırada bulunan Fenerbahçe Beko, son 3 haftayı oldukça formda bitirdi. Sırasıyla ALBA Berlin, Partizan ve Bologna’yı mağlup eden Sarı Lacivertliler, bu 3 karşılaşmada ortalama 100 sayı attı. Geçtiğimiz hafta Nemanja Bjelica’nın da parkelere tekrardan dönmesi ile rotasyonu rahatlayan temsilcimiz, deplasmanlarda da görece iyi bir performans sergiledi. 12 maçtan 7 galibiyet çıkarmayı başaran Fenerbahçe, geriye kalan 5 maçta ise mağlup oldu. Son 10 maçın 6’sını kazanan ekip, Maccabi karşısında galip gelerek ilk 4’teki yerini sağlamlaştırmak isteyecek. Baskın Maccabi seyircisi önünde işleri zor olsa da, Itoudis ve ekibi kalitesini ortaya koymaya çalışacak.