11 Ağustos 2022

Ettore Messina: “Serinin Geri Kalanında Mucizeye İhtiyacımız Var”

Turkish Airlines EuroLeague play-off serisi ikinci maçında evinde Anadolu Efes karşısında 73-66 kazanarak durumu eşitleyen Olimpia Milano’da baş antrenör Ettore Messina, karşılaşmanın ardından açıklamalarda bulundu.

Serinin ilk maçında Nicolo Melli’yi Bryant Dunston ile girdiği ribaunt mücadelesinde kaybeden İtalyan temsilcisinin yakasını sakatlıklar ikinci maçta da bırakmadı. Sergio Rodriguez dördüncü çeyrekte ayak bileğinden sakatlanırken, Malcolm Delaney ise maçı sakat sakat oynamak zorunda kaldı.

Tüm bu olumsuzluklar, Ettore Messina’nın maç sonrası düzenlediği basın toplantısında karamsar bir tablo çizmesine neden oldu. İtalyan koç, karşılaşmanın ardından yaptığı yorumda, serinin geri kalanında işlerinin oldukça zor olduğunu vurguladı:

“Koç Ataman buradan istediğini aldı. Bu sonucun ardından üzüldüğünü sanmıyorum. Serinin bitmek üzere olduğunu biliyor. Önümüzdeki maçlarda büyük ihtimalle 4-5 as oyuncumuzdan yoksun mücadele etmek zorunda kalacağız. Biz sadece bugün aldığımız galibiyetin tadını çıkarmak istiyoruz.”

“Serinin Geri Kalanında Rakiple Başa Çıkmamız Zor”

“Delaney, Rodriguez ve Melli olmadan önümüzdeki maçlar oldukça zor olacak. Seride bundan sonra var olmak için mucizeye ihtiyacımız var. Bu üç oyuncu olmadan rakiple başa çıkmamız oldukça zor. İstanbul’da oynayacağımız maçlarda her şeyimizi sahaya vermek zorundayız. Kesinlikle pes ettik demek istemiyorum ama ortada bir gerçek var.”

İkinci maç özelinde takımın ortaya koyduğu mücadeleden duyduğu mutluluğu gizlemeyen Ettore Messina, sözlerine şöyle devam etti:

“Oyuncularımın yaptıklarından son derece gurur duyuyorum. Son çeyrekte iki önemli oyuncumuzu kaybettik.  Neredeyse gülünç hale geliyor, çünkü ne diyeceğimi bilmiyorum. Daha önce hiç böyle sakatlık görmemiştim ama büyük bir gururla oynadılar. Tabii ki, Sergio Rodriguez ve Shavon Shields 40 dakika boyunca harika oyunlar sergilediler ve muazzam bir galibiyet oldu. Taraftarlara teşekkür etmek istiyorum. Onlar harikaydı. Bu maçı kazanmamıza çok yardımcı olan harika bir atmosfer yarattılar.”

Eurohoops