19 Haziran 2024

Ertuğrul Erdoğan Gündemi Değerlendirdi

Galatasaray Doğa Sigorta baş antrenörü Ertuğrul Erdoğan basket faul sitesine verdiği röportajda takımın son durumunu, genç oyunculardan beklentilerini ve yeni transferleri değerlendirdi.

Bu sezon takım olarak hedeflerinin ING Basketbol Süper Ligi ve FIBA Şampiyonlar Ligi‘nde ilk dört içinde yer almak olduğunu aktaran Ertuğrul Erdoğan; “Ligde Anadolu Efes ve Fenerbahçe Beko’nun ardından ilk dört içinde yer bulmak istiyoruz. Geçtiğimiz yıl olduğu gibi oldukça yetenekli kısa oyunculara sahibiz. Temposu yüksek, geçiş hücumlarıyla skor üretebilen bir kadro yapımız var. Galatasaray Doğa Sigorta olarak bu sezonki kadromuzun geçtiğimiz yıla oranla savunmada daha iyi olduğunu düşünüyorum.” dedi.

“Transferi Kapattık”

Takıma yeni eklenen Alex Hamilton’dan gard pozisyonunda büyük beklentileri olduğunu belirten Ertuğrul Erdoğan: “Geçtiğimiz sezon bu mevkide Tai Webster ve Can Korkmaz’dan iyi katkı aldık. Yeni transferimiz Alex Hamilton aradığımız özelliklere sahip. Topu elinde fazla tutmayan, hücumda pas trafiğini sağlayan ve doğru yerde doğru adama pas verebilecek tecrübeye sahip. Bu özellikleriyle sezon içinde hücumda işimizi kolaylaştıracaktır. Onun da takıma katılmasıyla tam kadro olarak idmanları sürdüreceğiz. Başka transfer yapmayı düşünmüyoruz” diye belirtti.

Uzun rotasyonuna eklenen son transfer Jonathan Williams’ın yetenekli, iş disiplini yüksek bir oyuncu olduğunu aktaran Ertuğrul Erdoğan: “Williams genç ve potansiyelli bir oyuncu. Atletik yetenekleriyle bize önemli katkılar verecektir. Pick&roll hücumlarında pozisyon bilgisi ve ribaunt özellikleriyle ligde ve Avrupa’da fark yaratmasını umuyorum.” dedi.

Bu sezon kovid-19 salgını sebebiyle kadroyu olabildiğince geniş tutuklarını aktaran Ertuğrul Erdoğan “Her daim pozitif vakalarla karşılaşabiliriz. Bu yüzden BGL’de oynayan birçok oyuncuyu A takıma aldık. Bu aynı zamanda genç oyuncular için de kendilerini göstermek adına önemli bir fırsat.” şeklinde konuştu.

“Berke Atar’ın Potansiyeli Çok Yüksek”

Bu sezon Teksüt Bandırma’nın ligden çekilmesiyle kadroya katılan Berke Atar’dan beklentilerin yüksek olduğunu belirten Ertuğrul Erdoğan: “Berke potansiyeli çok yüksek bir oyuncu ama basketbolunu geliştirmeye ihtiyacı var. Bana göre Euroelague’de oynama potansiyeline sahip. Umarım Galatasaray forması altında eline geçen fırsatı iyi kullanır.” dedi.

Kadrolarındaki bir diğer genç Ayberk Olmaz hakkında da konuşan Ertuğrul Erdoğan: “Ayberk henüz potansiyelinin çok gerisinde. Umarım bu sezon kendini geliştirip beklentileri karşılar. Bunun için hem mental hem de fiziksel olarak çok çalışması lazım.” dedi.

One thought on “Ertuğrul Erdoğan Gündemi Değerlendirdi

  1. Bence çok iddaalı bir kadro kuramadılar. Özellikle rotasyonda çok sorun yaşarlar. Bazı mevkilerde alternatifi olan oyuncular yok. Buda diğer oyuncuların çok fazla süre almasına işaret ediyor.

Comments are closed.