25 Mart 2023

Dyshawn Pierre: “Burada Olmak Çok Güzel Bir Duygu”

2020 sezonunda Fenerbahçe Beko ile Turkish Airlines EuroLeague kariyerine adım atan Dyshawn Pierre, sarı lacivertli kulüple geçirdiği iki sezonda savunma katkısıyla taraftarın gözde isimleri arasına girmeyi başardı.

28 yaşındaki başarılı kanat, Euroleague’in sitesine açıklamalarda bulunurken, Fenerbahçe Beko’ya transfer süreç, ve geçirdiği iki sezon hakkında değerlendirmelerde bulundu.

“Açıkçası Fenerbahçe’de olduğum ilk sezon ne yazık ki COVID sezonu geçirdik, bu yüzden taraftarların gerçek deneyimini alamadım. Son iki yılda kısıtlamaların kalkmasıyla birlikte işler giderek daha heyecanlı hale geldi. Herkesin Fenerbahçe’den bahsettiğini duyduğunuzda, ilk başta çok ufuk açıcıydı. Burada daha yüksek beklentiler var, bu yüzden elinizden gelenin en iyisini yapmaya çalışın.”

Sarı lacivertliler geçtiğimiz sezon EuroLeague’de beklentilerin altında kalarak 7 sezon aradan sonra play-off resminin dışında kaldı. Buna karşın Pierre, Fenerbahçe taraftarının desteğine güveniyor.

Geçen yıl Real Madrid oynarken en kalabalık arenalardan birine sahiptik ve enerjiyi hissedebiliyordunuz. Harika bir oyundu ve sonunda kazandık… Açıkçası, çok destekleyici oldukları başka zamanlar da oldu, ancak bu oyun farklı bir şeydi, bu yüzden o oyunda oynamak çok eğlenceliydi.”

“Kaybettiğimiz maçlar oldu ve taraftarlar hala alkışlıyor. Bence çoğu zaman çaba ve sadece markayı temsil etmekle ilgili. Fenerbahçe büyük bir kulüp ve markayı doğru temsil ettiğinizden emin olmalısınız. Zor bir maçta kaybetseniz bile taraftarlar kesinlikle olacaktır. Bir sürü destekleyici hayran var, bu yüzden biraz moraliniz bozulduğunda insanların sizi kaldırması her zaman güzel. Bunun için harika hayranlarımız var, bu yüzden çok müteşekkiriz.”

EuroLeague’in ikinci haftasında evinde Maccabi Tel Aviv’i 14 ekim Cuma günü konuk edecek Fenerbahçe Beko’da başarılı kanat oyuncusu karşılaşmayla ilgili şunları dile getirdi:

“Özellikle ev maçlarımız olduğunda size gerçekten çok fazla enerji veriyorlar. Çoğu zaman deplasman maçlarına gittiğimizde çok fazla hayranımız var, bu yüzden hayranların tadını çıkarın. Burada olmak güzel bir duygu.”

Euroleague.net