23 Mart 2023

Durant’den Genç Yıldızımız Alperen’e Övgü Dolu Sözler!

NBA‘deki genç yıldızımız Alperen Şengün, son günlerde arttırdığı performansı ile ligdeki hem koçların hem de oyuncuların övgülerini almaya devam ediyor.

Geçtiğimiz günlerde Wolves’un Fransız yıldızı Gobert ve Wizards koçu Unseld’den övgüler alan Houston Rockets forması giyen milli pivotumuz, son olarak da NBA’in süper yıldızlarından Kevin Durant‘ın dilindeydi.

Quentin Richardson, Durant’e genç oyuncular arasında süperyıldız potansiyeli olan veya geleceği parlak bir oyuncu görüp görmediğini sorduğunda tecrübeli yıldız şöyle yanıtladı:

Genç oyuncular arasında Alperen Şengün’ü seviyorum. Bu sene birkaç kişinin üstünden smaçladı. Bu kadar sıçrayabildiğini bilmiyordum. Adam cidden iyi. Onun oyununu beğeniyorum. Bence ileride çok iyi bir oyuncu olacak. Bunları yapana kadar onun hakkında pek bir şey bilmiyordum.

Eski NBA oyuncusu Quentin Richardson ise emekli oyuncu Baron Davis’le arasında geçen diyalogu aktardı:

Rockets‘ın Clippers maçını Baron Davis ile ben sundum. Daha en başında dedim: “Bu çocuk iyi”. Birkaç hareket yaptı ve Baron da “yok artık, neler oluyor” falan oldu. Orada gördüm ki, cidden yetenekli. Pasları çok iyi, asistleri arka arkaya sıralıyor. Şengün’ü beğeniyorum.

Dorell Wright ise konuyu Alperen’in giyimine getirdi:

Alperen maçlara gelirken de çok tarz giyiniyor…

20 yaşındaki genç pivot, bu sezon görev aldığı 45 karşılaşmada 15.5 sayı, 8.9 ribaund, 3.6 asist, 1.0 blok ortalamalarıyla mücadele ediyor.

Kaynak: Eurohoops