14 Ağustos 2022

Draymond Green NBA’deki Ödül Sistemini Eleştirdi

Golden State Warriors yıldızı Draymond Green, medyanın NBA‘in sezon sonu ödüllerini dağıtırken kullandığı sistemden şikayetçi.

Yıldız oyuncu, çarşamba günkü podcast’inde medyanın ligin bireysel ödüllerin sahiplerini belirlemesinin adil olmadığını vurguladı.

Konuyla ilgili podcastinde konuşan Draymond Green şu ifadeleri kullandı:

“Bence All-NBA için oy vermeye baktığınızda, Yılın Savunmacısı, En Çok Gelişen Oyuncu, MVP için oylamaya baktığınızda, nihayetinde bunlar medya tarafından oylanıyor, ki bu durumun kesinlikle iğrenç olduğunu düşünüyorum. Kimin ödülü alacağına dair kararın daha adil bir şekilde verilmesi gerektiğini sanıyorum. Bazı medya mensuplarının ödüle aday gösterilen oyuncular için kişisel husumetleri var ve kararlar objektif bir şekilde alınmıyor.”

Bleacher Report

Boston Celtics yıldızı Jayson Tatum, şubat ayında benzer bir noktaya değindi. JJ Redick’in The Old Man and the Three podcast’inde All-NBA takımına gelince belirlenmiş bir kriter olmadığını söyledi. Tatum, bir medya mensubunun şut seçimini eleştirdiğini ve bunu kendisini All-NBA oylamasından çıkarmak için bir gerekçe olarak kullandığını hatırlatmıştı.