30 Mart 2023
Blog / NBA

Demarcus Cousins Hakkındaki Kötü imajı Silmeye Çalışıyor

Geçtiğimiz sezonu Denver Nuggets’da geçiren 32 yaşındaki Demarcus Cousins, 2022-23 sezonunun başlamasına iki hafta kala halen serbest oyuncu konumunda.

2017 yılından bu yana yaşadığı bir dizi sakatlıktan ötürü kariyeri sekteye uğrayan eski All-Star, Yahoo Sport’tan Chris Hayes’e bir röportaj verdi.  

2022-23 NBA sezonu öncesi takım bulmak istediğini dile getiren Cousins, hakkında oluşan yanlış imajı silmek için yoğun çaba sarf ediyor.

“Sanırım benim hakkımda yanlış algı, insanlara zorbalık eden, insanları döven, çalıştırılamaz ve soyunma odasında kanser olan bu kızgın canavar olduğum yönünde. Bence hepsi yalan. Efsanevi bir koç olan koç John Calipari için oynadım. Ayrıca Steve Kerr ve koç Michael Malone bunu doğrulayacaktır.”

32 yaşındaki Cousins, 2017 sezonundan bu yana yaşadığı sakatlıklardan ötürü bir sezonda 48 maçtan fazla süre alamadı. Son olarak geçen sezon Denver Nuggets formasını terleten uzun, tek hedefinin NBA’de bir şans elde etmek olduğunun altını çizdi.  

“NBA’e geri dönmek benim için dünyadaki her şey anlamına gelir. Bu lige ait olduğumu biliyorum. Aidatlarımı ödediğimi ve çizgimi kazandığımı hissediyorum. Sakatlıklardan ötürü yolda bazı darbelere çarptım ve her zaman yüzde 100 sağlıklı olmak için geri döndüm. Bu noktaya geri dönmek için çok uğraştım. Ben sadece verdiğim işi gösterme fırsatını istiyorum ve koymaya devam ediyorum. Ayrıca sadece paramı kazanmak için bir fırsat istiyorum ve gerçekten tek istediğim bu.”

Yahoo Sports