25 Mart 2023

Darvin Ham, Pistons Galibiyetinin Ardından Westbrook Hakkında Açıklamalarda Bulundu

Dün gece, deplasmanda Detroit Pistons karşısında 124-117 kazanarak üç maçlık mağlubiyet serisini sonlandıran Los Angeles Lakers cephesinde baş antrenör Darvin Ham, maçın ardından açıklamalarda bulundu.

Pistons karşısında takımı galibiyete taşıyan iki süper yıldız LeBron James ve Anthony Davis olurken, bu sezon takımın altıncı adamı olarak görev yapan Russell Westbrook dördüncü çeyrekte hiç süre almadı. Konuyla ilgili konuşan Lakers koçu Darvin Ham şunları dile getirdi:

“Oyuncularımız birlikte ritim tutmuştu ve rotasyonu belirlerken her zaman istatistiklere bakamazsınız. Sahada oynayan beş kişinin sinerjisine bakmalısınız. Orada gerçekten iyi bir ritim içinde olan bir grubumuz varmış gibi hissettim.”

Basketnews

Lakers, Pistons karşısında son çeyrekte yakaladığı 33-27’lik seriyle galibiyete ulaşırken Russell Westbrook ilk üç çeyrekte yaklaşık 22 dakika süre alırken maçı 11 sayı, 4 ribaunt ve 9 asistle noktaladı. All-Star gardın oyunda olduğu bölümde Lakers rakibinden 12 sayı fark yerken, Darvin Ham’in son çeyrekte yıldız ismi kenarda oturtması anlaşılabilirdi.

Westbrook’un kenarda oturduğu bölümde Austin Rives son periyodun tamamını oynarken galibiyete 9 sayı, 3 ribaunt ve 2 asistlik katkı verdi.