25 Mart 2023

Dallas Mavericks Real Madrid İle Hazırlık Maçı Yapmayı Planlıyor

NBA takımlarından Dallas Mavericks, 2018 draftinde Real Madrid’in yıldızı Luka Doncic’i kadrosuna kattıktan sonra, Sloven yıldızın kaydettiği gelişimle beraber yeniden yapılanma sürecini kısa sürede tamamlayıp ligin tepesine oynayan ekiplerden biri oldu.

Dallas Morning News’in haberine göre Mavericks, önümüzdeki sezon hazırlık döneminde Luka Doncic’in yetiştiği kulüp olan Real Madrid ile bir hazırlık maçı yaparak Sloven yıldızı onurlandırmayı planlıyor.

Konuyla ilgili olarak açıklamalarda bulunan Dallas Mavericks’in sahibi Marc Cuban şunları dile getirdi:

“Slovenya’da bir sezon öncesi maçı oynayabileceğimizi bilmiyorum ama Real Madrid’e karşı oynamak için gerçekten çok çalışıyoruz. Bu durum sadece bize bağlı değil. NBA yönetimi de konuda söz sahibi ama Real Madrid ile oynamak istiyoruz.”

Luka Doncic, 2018 NBA draftinde Atlanta Hawks tarafından seçilip Dallas Mavericks’e takas olmadan  önce aynı sezon Real Madrid ile EuroLeague şampiyonluğu kazanmıştı.

23yaşındaki Doncic,Real Madrid yıllarında daha önce Russell Westbrook’un liderliğini üstlendiği Oklahoma City Thunder’a karşı bir hazırlık maçına çıkmıştı.