12 Temmuz 2024

Curry, NBA vs WNBA Üçlük Yarışmasında Ionescu’yu Yendi

Stephen Curry, ilk kez düzenlenen NBA vs. WNBA 3 Sayı Yarışmasında Sabrina Ionescu‘yu 29-26 mağlup ederken eşleşmeyi “mükemmel” ve “harika bir eğlence” olarak tanımladı. Ionescu ise rövanş için istekli olduğunu ifade etti.

Curry, 2024 All-Star Cumartesi Gecesi’ndeki tarihi karşılaşmada içindeki ateşi serbest bıraktı ve ilk kez düzenlenen NBA – WNBA 3 Sayı Yarışması’nda Sabrina Ionescu’ya karşı zoru başardı.

Golden State Warriors guardı, New York Liberty oyuncusunu 29-26’lık şık bir galibiyetle geride bıraktı.

Curry maçtan sonra yaptığı açıklamada, “Kimse bu ayakkabıları doldurabilir mi bilmiyorum ama bunu daha sık yapmamız gerekebilir,” dedi. “Bu mükemmeldi. Harika bir eğlence, harika şutlar — iki taraf için de — ve ikimiz için de harika bir 70 saniye.

“Yani oldukça özeldi. Bu uzun süre hatırlayacağımız bir şey olacak.”

NBA 3 sayı çizgisinden WNBA basketbol toplarıyla şut atan Ionescu güçlü başladı, ilk yedi atışını yaptı ve para toplarında 8’de 9 yaptı. Ancak sonlara doğru yavaşladı ve son 10 şutundan “sadece” beşini sokabildi.

Curry, “İlk roundu gördüm … ve bu [geçen] yaz onu izlediğim anı hatırladım,” dedi. “Bu kesinlikle çok büyük bir baskı yarattı ve ben sadece iyi bir başlangıç yapmak, yerleşmek istedim ve neyse ki, zirveye çıkmak için yeterince yaptım.

Ionescu, bu kez yetersiz kalmasına rağmen, Curry ile bir rövanş maçı yapma arzusunu hemen dile getirdi. Ionescu, “Açıkçası Steph’in kazanmasının bir nedeni var ve bir dahaki sefere onu yenmeye çalışacağım,” dedi.

Ionescu, “Burada olmak ikimiz için de çok otantikti,” diye ekledi. “Açıkçası, ikimizin de sahip olduğu bu hayali bir gerçeğe dönüştürebildiğimiz için çok müteşekkiriz ve bunun insanların yaptığımız şeyi nasıl göreceğinin manzarasını değiştirdiğini biliyoruz ve daha fazla insanın böyle şeyler yapma fırsatına sahip olmasıyla geleceğin neler getireceğini görmek için çok heyecanlıyız.”

“NBA’deki oyunculardan gördüğüm saygı… kadın sporlarını izlemeyen pek çok insana oraya çıkıp bir gösteri yapabileceğimizi gösterecek.”

Bu benzersiz yarışmanın konsepti Curry ve Ionescu’nun işbirliğinden doğdu ve Sabrina’nın Temmuz ayında WNBA All-Star Hafta Sonu’ndaki 3 sayı yarışmasında 40 sayının 37’sini (üst üste 20 isabet) atarak gösterdiği olağanüstü performansla ateşlendi.