26 Mart 2023

Bursaspor’un Konuğu Fransız Ekibi Bourg

7DAYS EuroCup A grubu 14. hafta erteleme maçında temsilcimiz Frutti Extra Bursaspor, Fransız ekibi Bourg‘u konuk edecek.

2 Mart Perşembe günü saat 20:00’da başlayacak karşılaşmayı basketbolseverler TRT Spor ekranlarından canlı olarak izleyebilecekler.

Temsilcimiz şuana kadar topladığı 6 galibiyetle kendisine 8. sırada yer bulabildi. Milli ara ve deprem felaketinin etkisiyle 1 Şubat’tan bu yana EuroCup’da maç oynamadılar. Son olarak deplasmanda Ulm’a direnseler de 92-86 ile kaybetmişlerdi. Ardından ligde ise konuk ettikleri Merkezefendi’yi 95-73 ile geçmişlerdi, 5 Şubat’tan bu yana ligde de maç yapmadılar. Temsilcimizin EuroCup sahnesindeki istatistik lideleri Onuralp Bitim (16.7 sayı), Zach Auguste (6.3 ribaund) ve Anthon Clemmons (4.6 asist).

Bourg ise bu sezonun sürpriz yumurtalarından birisi. Ellerindeki kadronun potansiyelini en üst seviyeye çıkararak beklentileri aştılar. Şuana kadar topladıkları 8 galibiyetle de kendilerine 3. sırada yer buldular ve play-off’a ev sahibi avantajı ile girmek istiyorlar. Onlar da milli aradan dolayı 31 Ocak’tan bu yana EuroCup’da maça çıkmadılar. Son olarak Brescia’ya evlerinde 8 sayı farkla 66-74 ile kaybetmişlerdi. Milli ara öncesinde Liderler Kupası finalinde ise güçlü rakipleri Asvel’e direnememişler ve 74-83 ile kaybetmişlerdi. Fransız ekibinin EuroCup sahnesindeki istatistik liderleri ise James Palmer Jr. (15.5 sayı), Pierre Pelos (5.4 ribaund) ve Axel Julien (3.4 asist)

Bu sezonki ilk karşılaşmalarında, 22 Kasım 2022’de, temsilcimiz Bursaspor deplasmanda olmasına rağmen rakibini 80-89’luk skorla devirmeyi başarmıştı.