30 Mart 2023

Brooklyn Nets’te Kyrie Irving’in Parkeye Dönüş Tarihi Belirsiz

Brooklyn Nets’te Yahudi karşıtı bir filmi sosyal medya üzerinden övdüğü için takım yönetimi tarafından beş maçla cezalandırılan Kyrie Irving’in durumu belirsizliğini koruyor.

2022-23 NBA sezonuna ilk sekiz maçta 6 mağlubiyetle oldukça kötü başlayan Nets, koç Steve Nash’in görevden alınması ve takımın yıldız gardı Kyrie Irving’in Yahudi cemaatine karşı nefret söylemi içeren bir filmi sosyal medya üzerinden paylaşıp kadro dışı kalmasıyla çıkışa geçti. Son 5 maçında Irving’den yoksun olmasına karşın yeni baş antrenör Jack Vaughn yönetiminde 4 galibiyet alan Brooklyn Nets, sezon başındaki ölü toprağını üzerinden attı.

Takım son olarak cumartesiyi pazara bağlayan gece deplasmanda Los Angeles Clippers’ı deplasmanda 110-95 mağlup etti. Karşılaşmanın ardından düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulunan Kevin Durant, Kyrie Irving’in durumu hakkında şunları dile getirdi:

“Irving’in aldığı ceza kontrolden çıktı. Oyuncular olarak işimizi yapmaya konsantre olmaya çalışıyoruz. Sadece sorumlu olduğumuz konuları düzeltmeye bakıyoruz. Umarım tüm bu süreç bir an önce biter ve onu aramızda görürüz.”

ESPN

ESPN’den Adrian Wojnarowski’nin raporuna göre beş maçlık cezası Clippers karşılaşmasıyla sona eren Irving’in parkelere dönüş tarihi belirsizliğini koruyor. Yıldız oyuncu takım kendisine dayattığı belli kuralları uygulamadığı takdirde bir daha kadroda yer almayabilir. Bu kurallar içinde Irving’in Brooklyn topluluğu içindeki Yahudi liderler ile görüşmesi ve nefret karşıtı söylemler için danışmanlık hizmeti alması yer alıyor.

Brooklyn Nets, pazarı pazartesiye bağlayan gece deplasmanda Los Angeles Lakers ile karşılaşacak. Beş maçlık cezası dolan Irving’in bu karşılaşmada da oynaması beklenmiyor.