30 Mart 2023

Brooklyn Nets’ta Genel Menajer Sean Marks Medyaya Seslendi

2022-23 NBA sezonuna 7 maçta sadece iki galibiyet alarak başlayan Brooklyn Nets’te Steve Nash dönemi sona erdi.

Takımın genel menajeri Sean Marks, Steve Nash’in görevden alınmasından sonra medya mensuplarına açıklamalarda bulundu ve baç antrenörün görevden alınmasının gerekçelerini açıkladı.

“Dürüst olmak gerekirse, takım yapması gerekeni yapmıyordu. Hedeflerimize ulaşmaktan düştük ve artık zamanı geldi çünkü nereye varmamız gerektiğine dair hâlâ büyük özlemlerimiz var.”

Yaz döneminde takımın yıldız ismi Kevin Durant, takım sahibi Joe Tsai ile yaptığı görüşmede takımda kalmak için Steve Nash ve genel menajer Joe Tsai’nin görevden alınmasını talep etmişti. Sezona defansif verimlilikte oldukça kötü başlayan Nets, ribaunt yüzdesinde lig sonuncusu, ofansif reytingde ise kendi standartlarının çok altında kaldı.

Öte yandan Steve Nash’in görevden alınmasının ardından Brooklyn Nets’in koçluk görevi için Boston Celtics tarafından görevden uzaklaştırılan Ime Udoka’yı düşündüğü iddia ediliyor. Bilindiği üzere Udoka, daha önce Brooklyn Nets’te asistan koçluk yapmış ve baş antrenör olarak ilk sezonunda Boston Celtics’i NBA finallerine taşımıştı.

Sezonun başlamasına yaklaşık iki hafta kala başarılı koç takım çalışanıyla yaşadığı ilişki yüzünden kulüp tarafından bir sezon görevden uzaklaştırma cezası almıştı.