Bayern Munich ve Unics Kazan Wade Baldwin için Yarışıyor

Posted by

Geçtiğimiz sezon EuroLeague’de son sekize kalarak tarihinin en başarılı sezonunu yaşayan Bayern Munich, takımın başarısında en büyük pay sahiplerinden Wade Baldwin’i kadrosunda tutmak istiyor.

Kulüp geçtiğimiz günlerde NBA patentli Amerikalı oyun kurucuya kontrat teklifini iletti. Fakat ABD’li gard, bu sezon Turkish Airlines EuroLeague sahnesinde boy gösterecek Rus temsilcisi Unics Kazan’dan daha iyi bir teklif aldı. Sportando’nun haberine göre, 25 yaşındaki oyun kurucunun finansal koşullardan ötürü Unics Kazan ile anlaşmaya daha yakın olduğu ifade ediliyor.

Baldwin, geçtiğimiz sezon Turkish Airlines EuroLeague’de 39 maçta 15.3 sayı, 3 ribaunt ve 4 asist ortalamaları yakalamıştı. Bu ortalamalarla, son sekize kalarak tarihinin en iyi sezonu geçiren Bayern Munich’in en skorer ismi konumundaydı.

Wade Baldwin 2016 NBA draftinde Memphis Grizzlies tarafından ilk tur on yedinci sıradan seçildi. Üç sezonluk NBA kariyerinde Memphis Grizzlies, Portland Trail Blazers ve Toronto Raptors formalarıyla 56 maça çıktı ve 3.1 sayı, 1.4 asist ve 1.2 ribaunt ortalamaları yakalamıştı.

Wade Baldwin bu sezon koç Andrea Trinchieri yönetiminde en parlak sezonunu geçirdi. Oyunun her iki yönünde de takıma önemli katkı verdi. Özellikle ritim bulduğunda skor potansiyeli çok yükselen bir oyuncu. Fakat maç içinde konsantrasyonunu çabuk kaybedip gereksiz fauller yaparak takıma zarar verebiliyor. Avrupa standartlarında üstün atletik kabiliyeti sayesinde potaya ataklarıyla sonuca da gidebilen bir oyuncu. İstikrarlı bir şuta sahip olmayışı sebebiyle gününde olmadığında verimi düşebiliyor.