15 Nisan 2024
Kobe Bryant
NBA

Basketbolun Efsanesi Kobe Bryant Hayatını Kaybetti

NBA denildiğinde akla gelen ilk isimlerden birisi olan ve basketbolun simgesi haline gelen Kobe Bryant, geçirmiş olduğu helikopter kazası sonucu 42 yaşında hayata veda etti.

NBA tarihinin en önemli isimlerinden biri olan Bryant’ın ölümü gündeme adeta bomba gibi düştü. Yıldız sporcunun hayatını kaybetmiş olmasının bilgisi kısa sürede tüm dünyada konuşulan şeylerin başında geldi. TMZ’nin son dakika olarak geçmiş olduğu haber, Los Angeles Polis Departmanı tarafından da doğrulanınca, NBA yıldızının hayranları büyük bir üzüntü yaşadı.

Helikopter kazasında kurtulan hiç kimsenin olmaması da Los Angeles Polis Departmanı tarafından onaylanan bilgiler arasında yer aldı.

Tüm dünyayı yasa boğan Kobe Bryant ölümü ile ilgili net bilgiler ise gece saatleri itibariyle yayınlanmaya başladı.

Konu ile ilgili haber yayınlayan Los Angeles Times gazetesi, Amerika Birleşik Devletleri’nin Kaliforniya eyaletinde meydana gelen kazanın, Calabasas şehri üzerinde olduğunu yazdı. Kazanın sebebinin ise havanın sisli olması şeklinde açıklandı.

Kaza yapan helikopterin, alev alması sonucunda ise helikopterdeki hiç kimsenin kurtulmadığı bilgisi paylaşıldı.

Kaza Saat 10 Sıralarında Meydana Gelmiş

Saat 10 sıralarında meydana gelen kazanın Sikorsky S-76 isimli helikopter ile gerçekleştiği ve helikopterde toplam 5 kişi vardı.