11 Ağustos 2022

Başkan Sezgin ve Onuralp, Yeni İmza Sonrası Açıklamalarda Bulundular

Bu sezon hem 7DAYS EuroCup‘da finale kalan hem de ING Basketbol Süper Ligi’nde play-of bileti kapan Frutti Extra Bursaspor, iç transferde 3 önemli hamleye imza attı.

Bursa ekibi başarılı geçen sezonun mimarlarından olan Onuralp Bitim, Derek Needham ve Dave Dudzinski ile ikişer yıllık yeni kontrat imzaladı.

Düzenlenen basın toplantısında konuşan kulüp başkanı Sezer Sezgin, “Takımın önemli oyuncularıyla final öncesinde sözleşme yenilememenin mutluluğunu yaşıyoruz. Kurulduğu günden bu yana Avrupa hedefi olan basketbol takımımız henüz sezon bitmeden yeni sezon için hızlı başlangıç yaptı. Oyuncularımızla sözleşme imzalamaktan mutluyuz. İyi bir iş yaptığımızı düşünüyorum. Tüm Bursaspor camiasına hayırlı olmasını temenni ediyorum” ifadelerini kullandı.

Sözleşme imzalayan basketbolculardan Onuralp Bitim, “Güzel giden sezonun ardından hem başarılı hem de mutlu olduğu takımla sözleşme imzaladığım için mutluyum.” dedi. Başta Bologna finali ardından Süper Lig ‘deki play-off sürecinde büyük başarılara imza atmak istediklerini vurgulayan Bitim, “Büyük başarılara imza atarak bundan sonraki senelerde daha emin adımlarla basketbolda bir marka olduğumuzu herkese göstereceğiz. Bu imza hem benim, hem kulübüm hem de taraftarlarımız adına hayırlı olur” diye konuştu.

Takımda mutlu olduğunu belirten Needham da, şehirle ve teknik ekiple çok iyi bir iletişim yakaladığını söyledi. Takımla önümüzdeki sezonlarda da başarılar yakalayacağına inandığını söyleyen Dudzinski, sözleşmesini uzattığı için mutlu olduğunu kaydetti.

Konuşmaların ardından Onuralp Bitim, Derek Needham ve Dave Dudzinski’nin sözleşmelere imzalarını attı. Törenin ardından Frutti Extra Bursaspor’lu yönetim, teknik heyet ve oyuncular İtalya’ya gitmek üzere yola çıktı.

Kaynak: DHA