25 Mart 2023

Atlanta Hawks Dejounte Murray’yi Kadrosuna Katmak istiyor; Gallinari Masada

NBA’de serbest oyuncu piyasası 30 haziranda başlayacak ve birçok takım şimdiden eksiklerini gidererek önümüzdeki sezonun planlamasını yapmaya başladı.

Lig çevrelerinde en çok konuşulan takaslardan biri Atlanta Hawks’ın John Collins karşılığında San Antonio Spurs’un all-star gardı Dejounte Murray’yi kadroya katmak istemesiydi. Fakat görünüşe göre San Antonio Spurs, Dejounte Murray’i takımdan göndermek konusunda bir sorun görmese de John Collins yerine bu takasta Danilo Gallinari’yi kadrosuna katmak istiyor.

Bunun sebebi olarak John Collins’in yüklü kontratı ve Spurs’un gireceği finansal yükümlülükler öne çıkıyor. Dejounte Murray’i takımdan göndererek birden fazla birinci tur draft hakkı isteyen San Antonio bu takasta önümüzdeki sezon kontratının son senesine girecek Gallinari’yi kadroya katarak maaş boşluğu yaratmanın peşinde.

Atlanta Hawks ise Trae Young’un yanına arka alan savunmasında iyi bir oyuncu ve ikincil bir top yönlendirici ekleyerek geçtiğimiz sezon defansif anlamda yaşadığı sorunları aşmak ve aynı zamanda hücumda Trae Young’un üzerindeki yükü hafifletmenin peşinde.

Dejounte Murray geçen sezon San Antonio Spurs formasıyla 21.2 sayı, 9.2 asist, 8.3 ribaunt ve 2.0 top çalma ortalamaları yakalayarak kariyerinin en verimli sezonunu geçirdi ve ilk kez all-star seçildi.