20 Nisan 2024
Türkiye Kupası

Anadolu Efes Türkiye Kupası’na Veda Eden İlk İsim Oldu

Solgar Vitamin Türkiye Kupası’nda çeyrek final heyecanı dün akşam yaşandı. İlk müsabaka ise Anadolu Efes ve Darüşşafaka Tekfen ekipleri arasında oldu. Mücadeleden 81-71 skorla galip ayrılan ekip, Darüşşafaka olurken, almış olduğu yenilgi ile kupaya veda eden takım Efes oldu.

Solgar Vitamin Türkiye Kupası çeyrek final mücadelesi dün akşam 19:00’da Volkswagen Arena Spor Salonu’nda başladı. Mücadelenin tarafları ise Anadolu Efes ve Darüşşafaka ekipleri oldu. 81-71 skorla galip olarak ayrılan Tekfen ekibi kupa yoluna aldığı üstünlükle devam ederken, Efes ise yenilgisi sebebiyle Türkiye Kupası’na veda etti.

Müsabakanın yönetim kadrosunda hakem Kaan Büyükçil, hakem Osman Sinan İşgüler ve hakem Erşan Kartal oldu.

Maçın Kadroları

Anadolu Efes takımının parkeye çıkan kadrosunda Larkin, Buğrahan Tuncer, Simon, Singleton, Pleiss, Beaubois, Doğuş Balbay, Sertaç Şanlı, Tolga Geçim ve Yiğitcan Saybir forma giydi. Ekibin skorer ismi ise 22 sayı ise Simon oldu.

Mücadelenin galip ekibi Darüşşafaka Tekfen’de ise müsabakada forma giyenler, Browne, Sinan Güler, Erkan Veyseloğlu, Jones, Hamilton, Doğuş Özdemiroğlu, Berk Demir, Colson, Mahir Ağva ve Kartal Özmızrak olurken, en fazla basketi atan ise 22 sayı ile Browne idi.