27 Mayıs 2024

Anadolu Efes Medya Günü Etkinliği Düzenledi

Anadolu Efes başantrenörü Ergin Ataman, yeni sezon önce medya gününde basın mensuplarına video konferans yoluyla açıklamalarda bulundu. Bu sezon geçtiğimiz yılki kadroyu koruduklarını ifade eden deneyimli çalıştırıcı, Turkish Airlines Euroleague hedefleri ve kovid-19 salgınıyla ilgili son durumu değerlendirdi.

Geçtiğimiz yıl, Turkish Airlines Euroleague’de üst üste galibiyet rekoru kırmalarına rağmen sezonun salgın sebebiyle tamamlanamadığını aktaran Ergin Ataman şunları söyledi.

“Bu sezon geçen yılki kadromuzu koruduk. Geçtiğimiz yıl oynadığımız basketbolla Euroleague’de lider konumdaydık. Bu sezona da aynı hedefle hazırlanıyoruz. Yeni sezon öncesi Turkish Airlines Euroleague’de kadrosunda revizyona giden birçok takım var. CSKA ve Olimpia Milano yaz döneminde önemli transferlere imza attı. Barcelona ve Real Madrid son derece güçlü takımlar. Sezona başlayan 18 takımdan 12’si play-off hedefiyle yola çıkıyor.”

Shane Larkin Türk Statüsünde Oynamalı

Anadolu Efes koçu Ergin Ataman geçtiğimiz sezon Türk pasaportu alan yıldız oyuncuları Shane Larkin’in lig maçlarında Türk statüsüne oynaması gerektiğini vurguladı. Ergin Ataman konuyla ilgili olarak şunları söyledi.

“Larkin geçtiğimiz sezon ortasında Türk pasaportu aldı. Fakat salgın sebebiyle maçların ertelenmesi yüzünden hala milli formayı giymedi. A Milli formayı giymediği için henüz Türk statüsünde oynatamıyoruz. Kaldı ki bu sezona yabancı statüsünde başlarsa Türk statüsünde oynatamayacağız. Biz Larkin’in yeni sezon öncesi Türk statüsünde oynatılması gerektiğini düşünüyoruz. Bu konuda top artık Türkiye Basketbol Federasyonu’nda.”

Eurolegue Maçlarına Kısıtlı Seyirci Alınabilir

Kovid-19 salgını sebebiyle federasyonun aldığı karar gereği liglerin seyircisiz başlayacağını aktaran Ergin Ataman konuyla ilgili olarak şu ifadeleri kullandı.

“Avrupa’da kimi ülkelerde olduğu gibi, salgın sürecinde bizde de Turkish Airlines Euroleague maçlarına sosyal mesafe gözetilerek kısıtlı seyirci alınabilir. Sonuç olarak basketbol taraftarla güzel. Anadolu Efes taraftarının bizi özlediğini biliyorum. Fakat bu süreçte onların itici gücünden yoksun olacağız. Bizden bu sezon geçtiğimiz yıl olduğu gibi başarı bekliyorlar. Açıkçası geçen sezon Euroleague’in aldığı iptal kararını sindiremiyorum. Bizim açımızdan talihsiz bir karar oldu.”

Yarım Bıraktığımız Hikayeyi Bu Sezon Noktalamak İstiyoruz

Anadolu Efes baş antrenörü Ergin Ataman yeni sezon öncesi kadroya önemli bir takviye yapmamalarına ilişkin bir soruya cevap olarak şu ifadeleri kullandı.

“Geçtiğimiz sezon yazmaya başladığımız hikayeyi bu yıl aynı kadroyla sonlandırmak istiyoruz. Geçen sezon kovid-19 salgını önümüze aşamayacağımız bir engel koydu. Bu sezon öncesi geçen yıl yakaladığımız kimyayı bozmak istemedik. Yaz döneminde bu yüzden hiç transfer görüşmesi yapmadık.”

Medya günü etkinliğinde söz alan Anadolu Efes kaptanlarından Doğuş Balbay takımın durumuna ilişkin açıklamalarda bulundu. Yeni sezon öncesi Turkish Airlines Eurolegue ve ING Basketbol Süper Ligi’nde şampiyonluk hedeflediklerini belirten milli basketbolcu takımda bir aile ortamı oluştuğunu söyledi.

One thought on “Anadolu Efes Medya Günü Etkinliği Düzenledi

  1. Efes harika bir ritim yakalamıştı ancak araya Covid girdi ve bir çok takım güç kazandı. Bakalım uzun bir aradan sonra nasıl bir tempo ile sahaya çıkacaklar.

Comments are closed.