20 Haziran 2024

Adı Real Madrid ile Anılan Garuba, Golden State ile Anlaştı!

İspanya milli takımı forması giyen Usman Garuba, geçen haftalarda yeni takaslandığı ve henüz formasını giymediği Thunder tarafından serbest bırakılmış ve Avrupa’ya döneceği iddia edilmişti…

The Athletic’de yer alan habere göre ise atletik uzunun adresi yine NBA olacak. Batı ekibi Golden State Warriors onunla çift yönlü bir kontrat konusunda anlaşmaya vardı. Yani Garuba yeni sezonda hem G-League hem de NBA’de forma giyecek.

Hatırlayacağınız üzere İspanyol basınında Garuba’nın eski takımı Real Madrid’e döneceğine dair ciddi haberler çıkmıştı ama o NBA’de bir meydan okuma daha yapmak istediğinin mesajını vermiş oldu herkese.

2.03 metre boyunda olan 21 yaşındaki genç uzun, geçen sezon Rockets forması ile 75 maçta ortalama 13.4 dakika süre bulurken 3.0 sayı, 4.1 ribaund ile katkı verebilmiş, NBA’de aradığını bulamamıştı.

2021 NBA Draftı’nda 23. sıradan Rockets tarafından seçilen Garuba, NBA’de 99 maça çıktı ve ortalama 12.2 dakika sahada kalarak 2.8 sayı, 3.9 ribaund ortalamaları buldu. Dünya Kupası’nda ise İspanya formasıyla beş maça çıktı ve 8.2 sayı ve 4.0 ribaund ortalamalarıyla mücadele etti.