18 Nisan 2024

Zion Williamson’un Sağlık Durumu Yeni Sezon Öncesi Ümit Vadediyor

New Orleans Pelicans, geçen sezon ayak bileğinden yaşadığı sakatlıktan ötürü Zion Williamson’dan hiç faydalanamadı. NBA’de dördüncü sezonunu geçirmeye hazırlanan Williamson şu ana kadar yaşadığı sakatlıklardan ötürü normal sezonda sadece 85 maçta forma giyebildi.

Yaz döneminde Pelicans ile uzun soluklu bir sözleşme imzalayan 1.98’lik forvet, görünüşe göre yaz dönemini oldukça verimli geçirdi. 2020-21 sezonundan sonra ilk kez sezon öncesi hazırlık kampına katılacak 22 yaşındaki Williamson hakkında New Orleans Pelicans’ın kondisyoneri Jasper Bibbs, The Athletic’e verdiği demeçte, şu ifadeleri kullandı:

“Şu anda harika bir durumda. Her gün antrenmanlarını sürdürüyor. Başarabildiklerinden gerçekten gurur duyuyorum. Artık hiç olmadığı kadar iyi bir atlet.”

Zion Williamson 2019 NBA draftinde Pelicans tarafından ilk sıradan seçildikten sonra fazla kiloları yüzünden geride kalan üç sezonda sadece 85 maçta görev alabildi. 2020-21 sezonunda 64 maçta görev alıp kariyerinde ilk kez All-Star seçilen 21 yaşındaki uzun, o sezon boyalı alandan ligin en yüzdeli ve en çok sayı üreten ismi olmuştu.

Onun sağlığına kavuşmasıyla beraber Brandon Ingram, C.J. McCollum ve Jonas Valanciunas ile birlikte Pelicans önümüzdeki sezon batı konferansında play-off için olağan şüphelilerden biri haline gelecektir.