Zion Willamson’ın Dönüş Tarihi Belirsizliğini Koruyor

Posted by

NBA takımlarından New Orleans Pelicans’ın 21yaşındaki uzunu Zion Williamson, geçen hafta takımla birlikte antrenmanlara başlamıştı. Ancak Pelicans’ın baş antrenörü Willie Green, perşembe günü basına verdiği demeçte, Zion Williamson’ın ayağında hissettiği ağrılar sebebiyle son antrenmana katılamadığı aktardı.

Pelicans’ın baş antrenörü Green, konuyla ilgili basına verdiği demeçte Zion Williamson’un sakatlığı hakkında şunları dile getirdi:

“Bu sürecin bir parçası. Umarım ağrı birkaç gün içinde geçer ve işine geri dönebilir. Sabırlı olmak gerekli. Sonuç olarak birinin kariyerinden bahsediyoruz. Profesyonel sporların bu yönü ile ne zaman uğraşıyorsanız, bu önemlidir. Biz olaya böyle bakıyoruz.”

Zion Williamson 2019 NBA draftinde New Orleans Pelicans tarafından ilk sıradan seçilmişti. Fakat sağ dizindeki sakatlıktan ötürü çaylak sezonunda sadece 24 maçta kısıtlı süreler alabildi. Ancak 2020-21 sezonunda takımı Pelicans ile 27 sayı, 7.2 ribaunt ve 3.7 asist ortalamaları yakalayarak kariyerinde ilk kez all-star seçildi.

Yaz döneminde sağ ayağındaki kırıktan ötürü ameliyat geçiren Zion Williamson bu sezon şu ana kadar hiçbir maçta forma giyemedi. New Orleans Pelicans koçu Willie Green’in son demecinden sonra all-star yıldızın parkelere dönüş tarihi belirsizliğini koruyor.