24 Eylül 2023

Will Barton Free-Agent Oluyor

NBA takımlarından Denver Nuggets’ın başarılı kanat oyuncusu Will Barton yaz döneminde serbest oyuncu pazarını test edecek. ESPN’in haberine göre, Barton, kontratında yer alan 14.7 milyon dolarlık oyuncu opsiyonunu kullanmamaya karar verdi.

Buna rağmen deneyimli kanat oyuncusunun takımı Denver Nuggets ile yeni sözleşme imzalaması bekleniyor. NBA kaynaklarının, Denver Nuggets genel menajeri Tim Connelly’ee dayandırdıkları bilgiye göre, yaz döneminde Will Barton’ı takımda tutmak Nuggets için bir öncelik teşkil ediyor.

30 yaşındaki Will Barton geçtiğimiz sezon kas sakatlığı yüzünden 72 maçlık normal sezonda 56 karşılaşmada görev alabildi. Bu maçlarda 12.7 sayı, 4.0 ribaunt ve 3.6 asist ortalamaları yakalayan deneyimli kanat oyuncusu NBA’de geçirdiği 10 sezonda Portland Trail Blazers ve Denver Nuggets formalarını terletti.

Sezon sonunda yaşadığı sakatlık sebebiyle NBA play-offlarında sadece üç maçta görev alan Barton, bu karşılaşmalarda 16.3 sayı, 4.0 ribaunt ve 2.7 asist ortalamaları yakaladı. Bu performansla, takımı Nuggets’ın konferans yarı finallerinde Phoenix Suns’a 4-0 elenmesine engel olamadı.