25 Mart 2023

VTB Ligi’nin Son Şampiyonu Zenit Üç İsimle Yolları Ayırdı

Geçtiğimiz sezon ortasına kadar Turkish Airlines EuroLeague’de play-off potasında yer alan fakat Rusya’nın Ukrayna’yı işgalinden sonra Rus kulüplerinin EuroLeague’den men edilmesinin ardından ligden çekilen VTB Ligi’nin son şampiyonu Zenit üç oyuncusuyla yolları ayırdı.

Kulübün resmi twitter hesabından yapılan paylaşımla Jordan Mickey, Billy Baron ve Jordan Loyd ile yolların ayrıldığı belirtilirken, üç oyuncuya da kulübe sundukları hizmetlerden ötürü teşekkür edildi.

Zenit’in ABD’li uzunu Jordan Mickey ile Fenerbahçe Beko’nun ilgilendiğine dair haberler daha önce basında yer almıştı. 27 yaşındaki 2.03’lük uzun geçen sezon EuroLeague’de Zenit ile 22 maçta ortalama 25 dakika süre alan Mickey, 10.5 sayı, 4.3 ribaunt ve 0.9 blok ortalamaları yakaladı.

AS Monaco’nun transfer gündeminde yer alan Jordan Loyd ise geçtiğimiz sezon başında Kızıl Yıldız’dan transfer olduğu Zenit ile 23 EuroLeague maçında 13.2 sayı, 4.0 ribaunt ve 3.9 asist ortalamaları tutturdu.

Real Madrid ve Olimpia Milano gibi Turkish Airlines EuroLeague devleri tarafından yakından takip edilen şutör Billy Baron ise geride bıraktığımız sezon Zenit ile EuroLeague’de 23 maçın 22’sinde kenardan gelerek 11.2 sayı, 1.7 ribaunt ve 2.2 asist üretti.