27 Mayıs 2024

Ufuk Sarıca: “Her Daim Kendi Kimliğimizi Sahaya Yansıtmaya Çalıştık”

A Milli Basketbol Takımındaki görevi Türkiye Basketbol Federasyonu tarafından sonlandırılan Ufuk Sarıca açıklamalarda bulundu. TBF’nin kendisi hakkında aldığı karara saygı duyduğunu belirten Sarıca, görevde olduğu süre zarfında elinden gelenin en iyisini yapmaya çalıştığını söyledi.

A Milli Basketbol takımında göreve başladığı 2017 yılından bu yana süreci değerlendiren Ufuk Sarıca konuyla ilgili olarak şu ifadeleri kullandı:

“2017’den bu yana A Milli takımın başında 45 maça çıkma gururu yaşadım. Milli görevin şahısların çok ötesinde bir mertebe olduğuna inanıyorum. Bu süre zarfından oynadığımız tüm maçları kazanmak ve Türk basketbolunu ileri taşımak için çabaladım. Bu süreçte değişen turnuva düzenleri, bir araya gelemeyen kadro ve farklı organizasyonlardaki sürtüşmeler sebebiyle zorlu bir dönem yaşadık. Takımda kim oynarsa oynasın her daim kendi kimliğimizi sahaya yansıtmaya çalıştık.”

Ufuk Sarıca milli takım görevi boyunca beraber çalışma fırsatı yakaladığı tüm oyunculara, teknik ekibe ve idarecilere teşekkür ederek şu ifadeleri kullandı:

“Beraber çalışarak milli görevi layıkıyla yerine getirdiğimizi düşünüyorum. Her zaman en üst seviyede rekabet eden ve rakip kim olursa olsun her daim sahaya kazanmak için çıkan bir takım yarattık. Benim için milli formaya hem oyuncu hem de antrenör olarak hizmet etmek büyük bir onur. Görevimin son erdiği güne dek tüm sorumluluklarımı yerine getirdiğimi düşünüyorum. Bu anlamda vicdanım son derece rahat. Yeni gelecek teknik ekip ve antrenöre şimdiden başarılar diliyorum. Görevde kaldığım süre boyunca benden desteğini esirgemeyen herkese şükranlarımı sunarım.”

Ufuk Sarıca’nın görevden alınmasının ardından A Milli takımın başına geçtiğimiz haftalarda TOFAŞ’tan ayrılan Orhun Ene’nin gelmesi bekleniyor.