24 Eylül 2023

Türkiye Basketbol Süper Ligi Play Off: Fenerbahçe Beko – Anadolu Efes Önizleme

Türkiye Basketbol Süper Ligi Play Off yarı final serisi ikinci maçında Fenerbahçe Beko, evinde Anadolu Efes’i konuk edecek.

Final heyecanına bir adımın kaldığı Türkiye Basketbol Süper Ligi’nde, yarı final karşılaşmaları devam ediyor. Türk Telekom ile Karşıyaka, Fenerbahçe Beko ile de Anadolu Efes finale kalmak adına kozlarını paylaşıyor. İki yarı final serisinde erken final olarak nitelendirilen maç ise Fenerbahçe Beko ve Anadolu Efes arasında. Sarı Lacivertliler, serinin ilk maçında rakibini müthiş bir tempo ve büyük bir fark ile mağlup etmeyi başardı. Son 2 sezona göre düşüşte olsa da Anadolu Efes’i 108-66 gibi bir skorla yendiler. Alınan skor, ikinci maç öncesinde Fenerbahçe Beko’nun özgüvenine büyük artı kattı. Anadolu Efes kanadında ise moralleri bir hayli bozmuş oldu.

Fenerbahçe Beko Çok Konsantre

Sarı Lacivertliler, Euroleague sonrasında tüm odağını lige çevirdi. İkinci olarak bitirdikleri normal sezonun ardından Tofaş’ı saf dışı bıraktılar. Şimdi ise Anadolu Efes karşısındalar. İlk maçta, rakiplerini kalp kırıcı bir skor ile evlerine gönderdiler. İkinci maçta da benzer yüzdelerle oynadıkları taktirde, konuk ekibin işi epey bir zor olacak gibi görünüyor. Zira ilk maçta tam 7 oyuncu çift hanelere çıkmayı başardılar. Yüzde 54’lük üç sayı isabeti ile oynayarak tam 17 üçlüğü rakip potaya gönderdiler. Bunun yanı sıra rakiplerini de yüzde 21’de tutmayı başardılar. Micic, Larkin ve Clyburn gibi yıldızları olan rakiplerini ekarte ederek müthiş bir galibiyet ile seriyi açtılar. Evlerindeki ikinci maçı da kazanmak adına sahada olacaklar.

Anadolu Efes Sezonu Kafada Bitirdi

Anadolu Efes, büyük hayal kırıklığı yaşadığı bir sezonun bitimini bekliyor dersek yanlış olmaz. Zira önce Euroleague, ardından da ligde istediklerini elde edemediler. Koç Ergin Ataman’ın sezon sonunda takımdan ayrılacağı kesinleşti. Takımdaki büyük çoğunluk konsantrasyon noktasında oldukça zayıf durumdalar. Bu bağlamda da “bitse de gitsek” modunun ağırlıkta olduğu söylenebilir. Özellikle ilk maçta bu havanın fazlaca yoğun olduğunu gözlemledik. Ağır mağlubiyetin ardından rakibin hücumlarına karşılık vermelerini beklesem de, yine de Ataşehir’den boynu bükük ayrılabilirler.