19 Haziran 2024

TOFAŞ, Orhun Ene ile Yolları Ayırdı

Bu sezon ING Basketbol Süper Ligi’nde geride kalan beş haftada 3 mağlubiyet alan TOFAŞ, Orhun Ene ile yolları ayırdı. Kulübün resmi sitesinden yapılan açıklamada Orhun Ene’ye hizmetleri için teşekkür eden TOFAŞ şu mesajı yayınladı:

“Tofaş ailesine 2015-2016 sezonu öncesi katılan; duruşu, karakteri ve iletişimiyle örnek bir spor adamı olan koçumuz Orhun Ene’nin kulübümüze ve Bursa basketboluna yaptığı bugüne kadarki değerli katkılar için teşekkür ediyor, kariyerinin bundan sonraki döneminde başarılar diliyoruz.”

TOFAŞ Spor Kulübü

Orhun Ene 2015-2016 sezonunun başında Türkiye Basketbol Ligi’nde mücadele eden TOFAŞ’ın başına geçmişti. 2016 sezonunda, Ene yönetiminde, Türkiye Basketbol Ligi ve Federasyon Kupası’nı kazanan TOFAŞ yeniden Basketbol Süper Ligi’ne yükselmişti. Deneyimli koç yönetiminde lige yükseldiği ilk sezonda play-off oynama başarısı gösteren TOFAŞ, 2017-2018 sezonundaysa hem Basketbol Süper Ligi hem de Türkiye Kupası’nda finale yükselmişti. Kupa finalinde Anadolu Efes’e, play-off finalindeyse Fenerbahçe Beko’ya 4-1’lik seri sonucunda kaybetti. 2019 sezonundaysa normal sezonunu üçüncü noktalayan mavi beyazlılar play-off yarı final serisinde Fenerbahçe Beko’ya elenmişti.