27 Mayıs 2024

Telekom, İkincilik İçin Buducnost Karşısında

7DAYS EuroCup B grubu 18. ve son maçında temsilcimiz Türk Telekom, Ankara’da Buducnost‘u konuk edecek.

29 Mart Çarşamba günü saat 20:00’da başlayacak karşılaşmayı basketbolseverler TRT Spor ekranlarında canlı olarak izleyebilecekler.

Temsilcimiz bu sezonun BSL’de olduğu gibi EuroCup’da da flaş takımlarından birisi. Koç Can’ın öğrencileri şuana kadar 12 galibiyet topladılar. Liderlik şansını kaçırmış olsalar da bu maçı kazanmaları durumunda Hapoel Tel Aviv’e ikili averajda üstünlük kurdukları için normal sezonu 2. sırada bitirmiş olacak. Bu da play-off’larda oynanacak tek maçlı eleme sisteminde finale kadar sürekli maçları kendi sahalarında oynayacakları anlamına geliyor. Son olarak geçen hafta Londra deplasmanında Lions’u 84-89 ile geçmişler, haftasonu da ligde zorlu Karşıyaka deplasmanında 77-85’lik skorla galibiyete ulaşmayı bilmişlerdi. O maçta Taylor 21 sayı, 4 asist, Erkan 14 sayı, 8 ribaund, Grant 12 sayı, 11 ribaund, 4 asist ve Jones 12 sayı, 2 ribaund ile öne çıkan isimlerdi.

Karadağ ekibi ise şuana kadar 9 galibiyet elde etti. Ancak onlar adına bu maç bir formalite maçı olacak. Çünkü kazansalar da kaybetseler de sıralamadaki yerleri değişmeyecek, normal sezonu 6. olarak play-off’a başlayacaklar. Geçen hafta konuk ettikleri Granca’ya 69-94 gibi farklı bir skorla yenilmişlerdi. Geçen hafta ise yine deplasmanda Studentski’yi 69-86’lık skorla yenmeyi bilmişlerdi. O son maçta Bell-Haynes 17 sayı, 5 ribaund, 8 asist, Green 13 sayı, 3 ribaund, Popovic 13 sayı, 3 asist ve Kaba 11 sayı, 7 ribaund ile galibiyeti getiren başlıca isimlerdi.

İki takım ilk olarak 21 Aralık’ta karşılaşmışlar, temsilcimiz deplasmanda olmasına rağmen 71-84’lük kazanmayı bilmişti.