23 Mart 2023

Simone Fontecchio: “Dakika Alacağım Zamanlar Gelecek”

Turkish Airlines EuroLeague’de son iki sezon gösterdiği çıkışla yaz döneminde NBA’in yolunu tutan Simone Fontecchio, ülkesinin medya kuruluşlarından Sky Sports’a açıklamalarda bulundu.

EuroBasket’te çeyrek final gören İtalya Milli Takımı’nın saha içi liderlerinden olan şutör kanat, yeni takımı Utah Jazz’a henüz tam olarak adapte olabilmiş değil. Takımı sezona harika bir başlangıç yapıp 10 maç sonunda 7 galibiyet alsa da Fontecchio bu süreçte ligin sağlık ve güvenlik protokollerine takıldı ve sadece 5 maçta forma giyebildi.

26 yaşındaki İtalyan kanat, verdiği demeçte konuyla ilgili şunları dile getirdi:

“Bu benim NBA’deki ilk deneyimim, bu yüzden her dakika için savaşmak zorunda olmam normal ve doğru. Yavaş yavaş takım arkadaşlarımın ve koçun güvenini kazanmaya çalışıyorum. Koç Hardy her zaman çepeçevre hazır olmamı istiyor. Beni takip eden İtalyan taraftarlara şunu söylemek istiyorum: ‘Oynamadığım zaman benim için üzülmeyin. Kendimi iyi hissediyorum. An ve dakika alacağım zamanlar gelecek, merak etmeyin.”

NBA gittikten sonra daha önce bu ligde forma giymiş ve milli takımdan da arkadaşı Nicolo Melli ile sık sık bilgi alışverişinde bulunduğunu kaydeden Fontecchio, bu sezon şu ana kadar sergilediği performansla göz dolduran İtalyan asıllı çaylak Paolo Banchero ile tanışmayı dört gözle beklediğini dile getirdi.

“Onunla henüz tanışmadım. Umarım yakında birbirimize karşı oynayacağımız zaman onu görebilirim. Bu şekilde yemeğe gidip biraz konuşabiliriz.”

Sezon başında iki önemli yıldızını takasta kullanmasına karşın 10 maç sonunda 7 galibiyet almayı başaran Utah Jazz’ın performansını değerlendiren İtalyan milli oyuncu şöyle konuştu:

“Sezon başlamadan önce pek çok insan bizi ciddiye almıyordu ve bu bizim için ekstra bir motivasyon oldu. Nasıl bir takım olduğumuzu ve ne kadar iyi olabileceğimizi göstermek istiyoruz, çok birlik içerisindeyiz.”