23 Nisan 2024

Sean Marks: “Oyuncuların Kendilerini Takıma Adamasını İstiyoruz”

Brooklyn Nets genel menajeri Sean Marks, yaz döneminde kontratı sona erecek Kyrie Irving’in durumu hakkında açıklamalarda bulundu.

New York Post’tan Brian Lewis’e göre Nets genel menajeri Marks, tarafların henüz konuşmadığını kabul etmesine rağmen, Kyrie Irving ile yaklaşan sözleşme görüşmeleri konusunda çoğunlukla iyimser görünüyor.

Konuyla ilgili olarak YES Network’te konuşan Marks, Nets’in sahibi Joe Tsai’nin de görüşmelerde rol oynayacağından bahsetti.

“Henüz Irving ile bir görüşmemiz olmadı. Bu yüzden onunla, Joe ve ekibiyle bir odaya girmeyi dört gözle bekliyorum ve yapacağız. Kyrie’nin burada ilerlemesinin nasıl göründüğünü ve bizden neler isteyeceğini göreceğiz. Şartların her iki taraf için de uygun olup olmadığına bakacağız.”

Irving, New York’un aşı zorunluluğu nedeniyle sezonun bir bölümünde sadece deplasman maçlarında forma giyebildi. Sezonun son bölümünde parkelere tam zamanlı olarak dönse de NBA play-offlarında ilk turda Boston Celtics’e süpürülen Brooklyn Nets’te performansıyla hayal kırıklığı yarattı.

Kyrie Irving’in sözleşmesinde önümüzdeki sezon için oyuncu opsiyonu bulunuyor. Her ne kadar All-star yıldızın sözleşmesinin son senesinden vazgeçmesi olası görünmese de yine de kontratındaki opsiyonu kullanmak istemeyebilir.

Nets, yıldız oyun kurucuyla kontrat uzatmak isteyip istemediğine henüz karar vermiş değil. Genel menajer Sean Marks, Irving’in adından bahsetmese de önümüzdeki sezon için şunları söyledi:

“Buradaki insanların kendilerinden daha büyük bir şeyin parçası olmasını istiyorsunuz. Basketbol bir takım sporu. İnsanların doğru nedenlerle burada olmalarını ve rollerini benimsemelerini, rollerini bulmalarını, kendilerini takıma adamalarını istiyoruz. Dikkat dağıtıcı şeylerden kaçınmak istiyoruz. Buradaki son birkaç yıl, ister takımdaki beklentiler olsun, ister bizim dışımızdaki koşullar olsun, adamlarımızı hem bireysel hem de grup olarak gerçekten çok kötü etkilediler.”

Hoopswire