17 Haziran 2024
Fenerbahçe Öznur Kablo

Sarı Lacivertli Ekip Avrupa Ligi’nde Çeyrek Finale Yükseldi

Fenerbahçe Öznur Kablo ekibi, Avrupa Ligi 11. Haftasında Rusya’nın temsilcisi Dynamo Kursk ile karşı karşıya geldi. Rakibini 76-55 mağlup eden sarı lacivertli ekip, bu skor ile 9. Galibiyetini de edinmiş oldu.

Avrupa Ligi B Grubu 11. Haftasında Rusya temsilcisi olan Dynamo Kursk ile Fenerbahçe Öznur Kablo karşı karşıya geldi. Kıyasıya mücadelede 76-55’lik skorla galip gelen sarı lacivertli ekip, 9. Galibiyetine de adını yazdırmış oldu.

Almış olduğu galibiyet ile normal sezonun bitmesine 3 maç kala, Fenerbahçe Öznur Kablo ekibi B Grubu’nu ilk dördüncü sırada bitirmeyi de kendine garanti edinmeyi başardı.

İki takımın kıyasıya mücadelesi Ülker Metro Enerji Salonu’nda gerçekleşti. İlk çeyrekte 23-15 skor ile önde olan sarı lacivertliler, ilk yarıyı da 37-32 önde tamamlayarak büyük moral edindi.

Fenerbahçe İlk Dördüncü Sırada Olmayı Garantiledi

Son periyota kadar üstünlüğünü kaybetmeyen kanarya ekibi, 76-55’lik skorla maçı tamamlayarak Avrupa Ligi’nde çeyrek finale yükselmeyi de başardı. Fenerbahçe ekibi aynı zamanda bu galibiyet ile ilk dördüncü sırada olmayı da garantilemiş oldu.