12 Ağustos 2022

Sacramento Kings Yeni Koçunu Buldu

NBA’de normal sezonda batı konferansını on ikinci sırada noktalayarak play-off hasretini 16 sezona çıkaran Sacramento Kings yeni koçunu buldu. Baş antrenörlük pozisyonu için Mark Jackson, Steve Clifford ve Mike Brown’u gündeminde tutan Kings son kararını verdi.

ESPN’den Adrian Wojnarowksi’nin haberine göre, Sacramento Kings, Golden State Warriors’da Steve Kerr’in asistanlığını yapan Mike Brown ile anlaştı. Taraflar arasındaki anlaşmanın dört yıllık olduğu ve bugün resmiyet kazanması bekleniyor.

2000 yılından beri NBA’de antrenörlük yapan Mike Brown kariyerinde Cleveland Cavaliers, Los Angeles Lakers, San Antonio Spurs, Indiana Pacers ve Golden State Warriors’ın teknik ekiplerinde çalıştı. Aynı zamanda Nijerya milli takımının antrenörlüğünü de üstlenen Brown, kariyerinde en büyük başarısını 2009 yılında LeBron James liderliğindeki Cleveland Cavaliers’ı NBA finallerine taşıyarak göstermişti.

Baş antrenör olarak geçirdiği sekiz sezonun altısında Brown, takımlarına play-offlarda koçluk yaptı. Bu sezonların ikisinde konferans finallerine ulaştı.